کد خبر:158509
پ
افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

استان‌های پیشرو در افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی در ایام دهه فجر

هم‌زمان با چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی بیش از ۴۳۹ طرح صنعتی، معدنی، تولیدی و تجاری در استان‌های مختلف کشور با حضور مسئولان وزارت صمت و مقامات استانی افتتاح می‌شوند.

هم‌زمان با چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی بیش از ۴۳۹ طرح صنعتی، معدنی، تولیدی و تجاری در استان‌های مختلف کشور با حضور مسئولان وزارت صمت و مقامات استانی افتتاح می‌شوند.

 

*** استان‌های پیشرو در افتتاح طرح‌های صنعتی و معدنی در ایام دهه فجر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با عملیاتی شدن این طرح‌ها برای بیش از ۲۲ هزار و ۴۰۰ نفر اشتغال‌زایی می‌شود.

در همین راستا، استان سیستان و بلوچستان با افتتاح ۳۳ طرح و حجم سرمایه‌گذاری ۱۸۳ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال ۶۱۳ نفر و همچنین استان البرز با ۳۳ طرح با حجم سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۷۲۳ میلیون تومان، به لحاظ تعداد پروژه به صورت مشترک رتبه دوم را به خود اختصاص داده‌اند.

استان خراسان رضوی با ۲۹ طرح و حجم سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد و ۱۰۳ میلیون تومان و استان تهران با انجام ۲۵ طرح و حجم سرمایه‌گذاری ۶ میلیارد و ۱۰۳ میلیون تومانی در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند.

استان گلستان با انجام ۲۵ طرح و حجم سرمایه‌گذاری ۱۶۷ میلیارد تومان، بوشهر با انجام ۲۳ طرح و حجم سرمایه‌گذاری ۲۱ میلیارد تومانی، استان گیلان با ۲۱ طرح و حجم سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۷۳۹ میلیون تومانی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

همچنین عملیات عمرانی در استان کرمانشاه با ۲۰ طرح و حجم سرمایه‌گذاری ۱۵۵ میلیارد تومانی، استان مرکزی با ۱۹ طرح و حجم سرمایه‌گذاری ۷۱۵ میلیارد تومانی در ایام دهه فجر نیز افتتاح می‌شود.

هم‌زمان با چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۶ طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومان در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری می‌رسد.

از ۴۳۹ طرح صنعتی، معدنی، ۱۴ طرح برای استان چهارمحال بختیاری، همدان ۹ طرح، لرستان، مازندران، قم، کردستان، سمنان و به خراسان شمالی با ۸ طرح اختصاص دارد.

همچنین در قزوین ۱۱ طرح، جنوب کرمان ۹ طرح، همدان ۷، کرمان و آذربایجان غربی ۶ طرح، زنجان و اردبیل ۵ طرح افتتاح خواهند شد.

 

*** رتبه‌بندی استان‌ها از نظر اشتغال‌زایی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با افتتاح این طرح‌ها و اضافه شدن آن‌ها به چرخه تولید کشور و میزان اشتغالی که ایجاد می‌کنند استان آذربایجان غربی در میزان اشتغال در رتبه ۲۳، اردبیل در رتبه ۳۲، اصفهان در رتبه ۲۲، البرز در رتبه ۲، استان ایلام در رتبه ۱۸، تهران در تبه ۲۷ و همدان در رتبه ۳۰ اشتغال‌زایی در کشور قرار دارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید