کد خبر:158324
پ
نمایشگاه ملی‌فولاد
مدیر عامل ایمیدرو:

تعیین اساسنامه و شیوه‌های اجرای مرکز استارت‌آپ‌های معدنی ایمیدرو

مدیر عامل ایمیدرو از تعیین اساسنامه و شیوه‌های اجرای مرکز استارت‌آپ‌های معدنی این سازمان خبر داد.

مدیر عامل ایمیدرو از تعیین اساسنامه و شیوه‌های اجرای مرکز استارت‌آپ‌های معدنی این سازمان خبر داد.

 

*** نخستین مرکز استارت‌آپ‌های معدنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خداداد غریب پور در بازدید از نخستین مرکز استارت‌آپ‌های معدنی که روسای دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در آن حضور داشتند، اظهار داشت: این مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان را به منظور رفع نیازهای معدنی کشور، به شرکت‌های معدن و صنایع معدنی ارتباط خواهد داد.

وی از برنامه افتتاح رسمی این مجموعه طی هفته‌های آتی خبر داد و گفت:

سازمان ایمیدرو زمینه ارتقای دانش‌بنیان‌ها در این حوزه را فراهم می‌کند و به زودی اساسنامه و شیوه‌های اجرای مرکز استارت‌آپ‌های معدنی ایمیدرو تعیین می‌شود.

 

*** پوشش ریسک استارت‌آپ‌ها توسط شرکت‌های بزرگ

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه پوشش ریسک استارت‌آب‌ها توسط شرکت‌های بزرگ مورد توجه است، گفت:

با توجه به اینکه فعالیت در حوزه معدن و صنایع معدنی دارای ریسک‌های مرتبط با خود است؛ شرکت‌ها باید ریسک فعالیت دانش‌بنیان‌ها را پوشش دهند تا خللی در ارتباط دایمی میان آن‌ها وارد نشود.

 

*** تعامل با دانشگاه‌ها و مراکز علمی

 

غریب‌پور با اشاره به تعامل مستمر ایمیدرو با دانشگاه‌ها و مراکز علمی، گفت:

راه‌اندازی کافه معدن، برگزاری جشنواره بهره‌وری، انجام چندین طرح تحقیقاتی و برنامه تجاری‌سازی ایده‌های برتر جشنواره ایده‌های ارزش‌آفرین، بخشی از همکاری‌های این سازمان با دانشگاه‌های تهران، امیرکبیر، صنعتی شریف و علم و صنعت است.

ایمیدرو طی ماه‌های گذشته در زمینه آموزش و پژوهش اقدامات قابل توجهی داشته است و افزایش بودجه ۱۰۰ و ۵۰ درصدی بخش‌های “آموزش” و “پژوهش” گواه این ادعا است.

 

*** رویکرد ایمیدرو به آینده‌پژوهی در معدن و صنایع معدنی

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توجه به حوزه آینده‌پژوهی در معدن و صنایع معدنی را از رویکردهای سازمان ایمیدرو خواند و اظهار داشت:

جریان تکنولوژی که بر تحقق “علم به عمل” دلالت دارد، باید در فرآیندهای صنعتی به ویژه در حوزه معدن و صنایع معدنی نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های تحقیقاتی که نیاز معدن و صنایع معدنی را برشمارند، مورد حمایت ایمیدرو است، افزود:

حمایت از استارت‌آپ‌های معدنی ، ایده‌های ارزش‌آفرین، طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های دانشگاهی که در زنجیره عملکرد این حوزه مؤثر باشد، در سطح ملی مورد حمایت این سازمان است.

 

*** رفع مشکلات توسط دانش‌بنیان‌ها و تجاری‌سازی ایده‌ها

 

در ادامه رئیس دانشگاه امیرکبیر نیز طی سخنانی، اظهار داشت:

اعلام مشکلات اساسی معدن و صنایع معدنی به این مرکز و اقدامات استارت‌آپ‌ها در جهت حل این مشکلات، می‌تواند از کارکردهای اصلی مرکز استارت آپ معدنی باشد.

احمد معتمدی با بیان اینکه این رویه موجب ایجاد تحرک در میان استارت‌آپ‌ها خواهد شد، گفت:

از تلاش‌های رئیس هیات عامل ایمیدرو در ایجاد ارتباط مؤثر صنعت و دانشگاه، تشکر می‌کنیم و امیدواریم همکاری‌های میان دو طرف در جهت شکوفایی ظرفیت‌های داخلی ادامه داشته باشد.

 

*** ارزیابی ایده‌هایی که قابلیت تجاری‌سازی دارند

 

رئیس دانشگاه تهران نیز در بازدید از این مرکز استارت آپی عنوان کرد:

حجم قابل توجهی از پایان‌نامه و رساله‌های دانشگاه‌ها، حاوی ایده‌های ارزش‌آفرینی است که می‌تواند در رفع مشکلات معدن و صنایع معدنی اثرگذار باشد.

 باید توسط کمیته‌ای تخصصی در این مرکز، مورد ارزیابی قرار بگیرند.

 

*** موسسه آینده‌پژوهی دانشگاه شریف، پیگیر همکاری‌ها با ایمیدرو

 

در این نشست حمیدرضا حسینی مدیر شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف نیز با بیان اینکه این دانشگاه در ایجاد پارک علم و فناوری پیشتاز است، گفت: دانشگاه شریف در حوزه تجاری‌سازی ایده‌ها، تاکنون موفق کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر شتاب‌دهنده پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در پایان با بیان اینکه همکاری‌های این دانشگاه با ایمیدرو در موسسه آینده‌پژوهی دانشگاه شریف دنبال می‌شود، اظهار داشت:

امیدواریم همکاری دوجانبه‌ای که ایمیدرو با این دانشگاه برقرار کرده است، به تسریع در تحقق اهداف توسعه‌ای این سازمان کمک کند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید