کد خبر:158273
پ
صادرات فرش ایرانی
رئیس مرکز ملی فرش ایران:

فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه فرصت‌های شغلی و صادرات فرش دستباف ایران / برنامه‌های مهم مرکز ملی فرش ایران

رئیس مرکز ملی فرش ایران ضمن تاکید بر ضرورت فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه فرصت‌های شغلی و صادرات فرش دستباف ، برنامه‌های مهم مرکز ملی فرش ایران را تشریح کرد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ضمن تاکید بر ضرورت فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه فرصت‌های شغلی و صادرات فرش دستباف ، برنامه‌های مهم مرکز ملی فرش ایران را تشریح کرد.

 

*** فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه فرصت‌های شغلی و صادرات فرش دستباف ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرحناز رافع در دیدار با اعضای اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران، انجمن خیریه صنف، انجمن اسلامی صنف و جمعی از پیشکسوتان فرش، اظهار داشت:

تحریم در کاهش تولید فرش دستباف نقش داشته ولی تنها دلیل آن نبوده است؛ فرش دستباف در این چندساله مورد بی‌مهری قرار گرفته و تکیه اقتصاد کشور بر نفت، مانع فراهم آوردن بستر لازم برای توسعه فرصت‌های شغلی و صادرات این صنعت شده است.

در حوزه ترویج هنر- صنعت فرش دستباف که تعداد زیادی شغل به آن وابسته است کار درستی انجام نشده است.

 

*** مهم‌ترین مطالبات اعضای اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران

 

فرحناز رافع در ادامه با اشاره به اینکه میزان مطالبه گری بخش خصوصی و مشوق‌ها بسیار کم بوده است، گفت:

یکی از مشکلات اصلی فرش دستباف ایران در بخش داخل، عدم زیرساخت مناسب برای ترغیب و ترویج بازار فروش و در بخش خارجی نداشتن مارکتینگ و بازاریابی دیجیتالی و نبود نظارت درست بر زنجیره تأمین فرش است.

وی تسهیلات خوب برای تولیدکنندگان، استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید فرش، استفاده از ظرفیت‌های نخبگان، ایجاد تقاضا و خلق ارزش برای فرش دستباف و مدیریت دانش فنی با هدف تدوین تجربیات نخبگان فرش برای آیندگان را از برنامه‌های مرکز برشمرد.

رافع در ادامه گفت: تقویت برندینگ فرش دستباف ایران از اهمیت زیادی برخوردار است و این امر با شناسنامه‌دار کردن فرش، هویت‌بخشی، مشتری مداری و گارانتی فروش محقق می‌شود.

از مهم‌ترین مطالبات اعضای اتحادیه صنف فروشندگان فرش دستباف تهران می‌توان به تخصیص بیمه تأمین اجتماعی به بافندگان واقعی، توجه خاص به تبلیغات، تولید فرش‌های با کیفیت، برطرف ساختن مشکلات بانکی، حضور در نمایشگاه‌ها به صورت گروهی، استفاده از نظرات پیشکسوتان فرش، جلوگیری از تعدد نمایشگاه‌های داخلی با کیفیت نازل، بررسی سلیقه مشتری در نمایشگاه فرش دستباف تهران، اشاره نمود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز ملی فرش در پایان، اظهار داشت:

در کنار یکدیگر تلاش خواهیم کرد تا میزان فروش بالا برود و برای ادامه راه بخش خصوصی و به ویژه اتحادیه‌ها و تشکل‌ها همراه باشند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید