کد خبر:157613
پ
وزارت صنعت معدن و تجارت
روابط عمومی وزارت صنعت:

رشد ۳.۹ درصدی تولید یخچال و فریزر تا پایان آذرماه ۹۸

روابط عمومی وزارت صنعت از رشد ۳.۹ درصدی تولید یخچال و فریزر تا پایان آذرماه ۹۸ خبر داد.

روابط عمومی وزارت صنعت از رشد ۳.۹ درصدی تولید یخچال و فریزر تا پایان آذرماه ۹۸ خبر داد.

 

*** رشد ۳.۹ درصدی تولید یخچال و فریزر تا پایان آذرماه ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۸۴۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه یخچال و فریزر از ابتدای ۹۸ تا پایان آذرماه و رشد ۳.۹ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه ۹۷ است.

برپایه این آمارها، در این مدت ۴۸۱ هزار و ۳۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی تولید شد که رشد ۲۴.۲ درصدی در مقایسه با ۹ ماهه ۹۷ داشته است.

همچنین از ابتدای ۹۸ تا پایان آذرماه ۶۳۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه کولر آبی تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ رشد ۲۲.۷ درصدی نشان می دهد.

علاوه براین تولید انواع تلویزیون در این مدت با افت ۸.۸ درصدی همراه شد و به ۵۱۳ هزار و ۱۰۰ دستگاه رسید.

 

*** اظهارات دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری

 

پیش از این دبیر انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی و تصویری کشور در گفتگویی گفته بود: همزمان با ورود محصولات جدید شرکت‌های سام الکترونیک و گلد ایران در روزها و هفته‌های آینده به بازار، افت تولید تلویزیون تا پایان سال جبران می‌شود.

وی گفت: با توجه به تحریم‌ها که در پی آن شرکت‌های کره ای از دادن قطعه و تجهیزات به شرکت‌های همکاری ایرانی خودداری کردند، شرکت‌های یاد شده ایرانی با تامین‌کنندگان دیگری وارد مذاکره شده و محصولاتی باکیفیت و رقابتی تولید کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم‌خانگی ایران، اظهار داشت: براساس اجرای طرح شناسه کالا، خریداران لوازم‌خانگی از ۱۶ بهمن ماه ۹۸ با دریافت این شناسه از فروشندگان و اطمینان از اصالت کالا نسبت به خرید اقدام کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید