کد خبر:157576
پ
صنعت لوازم خانگی
رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع تشریح کرد:

در جلسه کارگروه رونق تولید صنعت لوازم خانگی چه گذشت؟/ لزوم مقابله با قاچاق سیستمی در کشور

رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی با اشاره به طرح مشکلات صنعت لوازم خانگی با وزیر صمت در جلسه کارگروه رونق تولید صنعت لوازم خانگی بر مقابله با قاچاق سیستمی در کشور تاکید کرد.

رئیس انجمن صنایع لوازم خانگی با اشاره به طرح مشکلات صنعت لوازم خانگی با وزیر صمت در جلسه کارگروه رونق تولید صنعت لوازم خانگی بر مقابله با قاچاق سیستمی در کشور تاکید کرد.

 

*** کارگروه رونق تولید صنعت لوازم خانگی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا دانیالی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون محتوای جلسه کارگروه رونق تولید صنعت لوازم خانگی که با حضور وزیر صمت، معاون صنایع وزارت صمت، انجمن تولیدکنندگان صنایع لوازم خانگی، تولیدکنندگان و فعالین این حوزه برگزار شد، اظهار داشت:

در این جلسه که بخش اعظمی از تولیدکنندگان عمومی کشور در گروه‌های کالایی‌ مختلف حضور داشتند استراتژی دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در راستای استراتژی کلان وزارتخانه ارائه شد.

همچنین وضعیت تولید، تأمین قطعات، تأمین مواد اولیه از داخل کشور و موانع موجود پیش روی تولیدکنندگان این حوزه نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه وزیر صنعت بر عمق‌بخشی و تعمیق ساخت داخل از طریق برگزاری میز تعمیق ساخت داخل در صنعت لوازم خانگی و همچنین تأمین شبکه قطعات این صنعت، تأکید کردند.

همچنین تلاش شد که در این جلسه مشکلات استراتژیک صنعت لوازم‌خانگی کشور به منظور رفع و تسهیل فعالیت تولیدکنندگان این حوزه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد که در همین راستا قرار شد انجمن صنایع لوازم خانگی به عنوان محور، پیشنهادات سایر انجمن‌ها را جمع‌آوری کرده و به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه کند.

 

*** عمده مشکلات صنعت لوازم‌خانگی

 

وی در ادامه با اشاره به تأکید وزیر صنعت، معدن و تجارت بر ضرورت حمایت از صنعت لوازم‌خانگی، گفت:

وزیر صنعت در این جلسه، صنعت لوازم‌خانگی را صنعت اساسی کشور خواندند بر ضرورت حمایت تمام دستگاه‌های مربوطه و رفع تمام مشکلات و موانع مخصوصاً تأمین مواد اولیه در این صنعت تأکید کردند.

به منظور رفع مشکل تولیدکنندگان در تأمین مواد اولیه ورق‌های فولادی نیز، با تأکیدی که وزیر صنعت به معاونت امور معادن داشتند، تصمیم بر این شد که این معاونت هرچه زودتر جلسه‌ای را با فولاد مبارکه برگزار کند تا تدابیری اندیشیده شود و ورق‌های فولادی به شکل آسان و قیمت مناسب به دست تولیدکنندگان لوازم خانگی برسد.

البته در کنار این مسائل، مباحث ارزش‌افزوده و موانع موجود در فرآیند ثبت سفارش نیز از دیگر مشکلاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این خصوص وزیر صنعت نیز دستوراتی را به منظور رفع این موانع و مشکلات صادر کرد.

 

*** ضرورت برخورد با قاچاق سیستمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس انجمن صنایع لوازم‌خانگی در پایان پیرامون عمده مشکلات کنونی صنعت لوازم‌خانگی کشور، اظهار داشت:

قاچاق کالا، تأمین مواد اولیه و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، مهم‌ترین مشکلات فعالان صنعت لوازم‌خانگی کشور است، لذا در همین راستا از وزارت صنعت می‌خواهیم که در برخورد با قاچاق سیستمی و ارائه تسهیلات به منظور تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، اقدامات مناسب و کارآمدی را انجام دهد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید