کد خبر:157307
پ
محمد باقر نوبخت
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

تخصیص ۷۵۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه برای ساخت کشتی

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص ۷۵۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه برای ساخت کشتی خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص ۷۵۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه برای ساخت کشتی خبر داد.

 

*** تخصیص ۷۵۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه برای ساخت کشتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت:

براساس گزارشی که در این جلسه ارائه شد ۶۲ درصد امکان ساخت کشتی در داخل وجود دارد و براین اساس ۸۵ درصد نیاز کشور در داخل تامین می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: برای استفاده از ظرفیت کشتیرانی داخل پیشنهاد شد علاوه بر تسهیلاتی که در تبصره ۱۸ بودجه پیش‌بینی شده، ۷۵۰ میلیون دلار از سوی صندوق توسعه ملی اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برنامه و پروژه‌هایی به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شده که در این جلسه وزارت امور اقتصادی و دارایی گزارشی از ۱۰ پروژه ارجاعی به آن ارائه کرد.

نوبخت افزود: براساس این گزارش، اعلام شد که از ۶۰ درصد پیشرفت پیش‌بینی شده در پروژه‌ها، ۵۳ درصد پیشرفت محقق شده و آثار اجرای این پروژه‌ها را در بخش مالیات می‌توان دید که عملکرد مالیاتی نسبت به سال‌های گذشته بهبود یافته و بخشی از کمبود درآمدهای ناشی از نفت را می‌توان از مالیات بردرآمدها تامین کرد.

 

*** تغییر درآمدهای مالیاتی در سال آینده

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: گزارشی هم از بازار سرمایه و بورس ارائه شد که روبه افزایش است و اینها مساعی است که در ارتباط با اجرای پروژه‌های اقتصادی مقاومتی داشتیم و مقرر شد گزارش ویژه‌ای از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی در ارتباط با بورس بدهد.

وی پیرامون تغییر درآمدهای مالیاتی در سال آینده، گفت: سال آینده ۱۷۵هزارمیلیارد تومان برای منابع درآمدی حاصل از مالیات پیش‌بینی شده و با توجه به اینکه امسال بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی داشتیم بنابراین رقم پیش‌بینی شده امکان پذیر است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان، اظهار داشت:

تلاش داریم به جای تمرکز به کسانی که مالیات می‌پردازند و افزایش ضرایب مالیاتی این افراد به سمت بخش‌هایی برویم که مالیات نمی‌پردازند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید