کد خبر:156685
پ
گمرکات کشور
سخنگوی گمرک ایران:

وجود ۲۴۵ هزار تن برنج در گمرکات کشور/ ترخیص حدود ۵۱ هزار تن برنج

سخنگوی گمرک ایران با اشاره به وجود ۲۴۵ هزار تن برنج در گمرکات کشور  از ترخیص ۵۱ هزار تن برنج خبر داد.

سخنگوی گمرک ایران با اشاره به وجود ۲۴۵ هزار تن برنج در گمرکات کشور  از ترخیص ۵۱ هزار تن برنج خبر داد.

 

*** وجود ۲۴۵ هزار تن برنج در گمرکات کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدروح الله لطیفی درباره زمان ترخیص برنج‌های دپو شده در گمرکات کشور، اظهار داشت:

از ابتدای سال تا پایان دی‌ماه، یک میلیون و ۲۹۸ هزار و ۶۴۶ تن برنج به ارزش یک میلیارد و ۳۵۹ میلیون دلار وارد کشور شده است که از این میزان، یک میلیون و ۵۳ هزار تن ترخیص شده است.

سخنگوی گمرک ایران افزود: از مجموع برنج‌های وارد شده به کشور برای یک میلیون و ۲۴۸ هزار تن پروانه گمرکی صادر شده و ۵۱ هزار ۴۰۹ تن نیز در جریان ترخیص و تشریفات آن هستند.

وی گفت: واردات برنج از مرداد تا اوایل آبان، برای حمایت از تولید‌کنندگان و کشاورزان ممنوع است؛ امسال نیز این ممنوعیت وجود داشت با این تفاوت که در مهر و آبان ۵۰ هزار تن برنج با مصوبه ستاد تنظیم بازار به شرط عدم توزیع از گمرک ترخیص و در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ذخیره شد تا بعد از برداشتن زمان ممنوعیت برای آن تصمیم گیری شود.

 

*** فرایند گمرکی برای ترخیص حدود ۵۱ هزار تن برنج

 

لطیفی ادامه داد: برای ترخیص حدود ۵۱ هزار تن برنج فرایند گمرکی در حال انجام است و برای مابقی نیز از پنجشنبه هفته گذشته، تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی شروع شده است؛ البته مسائل مربوط به تخصیص ارز و مجوز استاندارد به گمرک ارتباطی ندارد و ما فقط تشریفات قانونی برای ترخیص را انجام می‌دهیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی گمرک ایران در پایان، اظهار داشت:

با توجه به تکمیل تدریجی مجوزها، ترخیص برنج‌های باقی‌مانده آغاز شده و در حال حاضر با توجه به رفع محدودیت، برنج به صورت عادی وارد کشور می‌شود و هم اکنون ۲۴۵ هزار تن برنج در گمرکات وجود دارد که برای بخش اعظم آن، مجوز ترخیص صادر شده و فقط ۵۱ هزار تن آن در حال سیر مراحل ترخیص هستند که به زودی و با همانگی های صورت گرفته، این میزان برنج نیز ترخیص خواهد شد.

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید