کد خبر:156701
پ
آزادراه تهران- شمال
معاون وزیر راه و شهرسازی:

کمک دولت برای کاهش نرخ عوارضی آزادراه تهران- شمال

معاون وزیر راه و شهرسازی از کمک دولت برای کاهش نرخ عوارضی آزادراه تهران- شمال خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از کمک دولت برای کاهش نرخ عوارضی آزادراه تهران- شمال خبر داد.

 

*** تشکیل جسله شورای عالی ترافیک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خیراله خادمی با اعلام این خبر، اظهار داشت:

با حضور وزیر راه و شهرسازی جسله شورای عالی ترافیک تشکیل می‌شود و با تمام ارگان‌هایی که باید در آزادراه تهران- شمال خدمت‌رسانی کنند مشورت می‌شود و زمان دقیق بهره‌برداری از آزادراه که در بهمن ماه است تعیین می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قبل از بهره‌برداری رسمی از قطعه یک آزادراه تهران- شمال، تردد در این مسیر چند روزی به صورت آزمایشی انجام شود تا با شناسایی کمبودها قبل از بهره‌برداری رسمی، رفع نقص شود.

وی افزود: برای تردد آزمایشی از این مسیر هیچ ثبت‌نامی انجام نمی‌شود.

خادمی پیش‌بینی کرد که در شرایط اوج ترافیک در دو نقطه اتصال آزادراه به جاده چالوس و همچنین بزرگراه همت با ترافیک سختی مواجه باشیم و گفت:

برای جلوگیری از پس‌زدن ترافیک در این دو نقطه باید در ساعاتی محدودیت ترافیکی خاصی را اعمال کنیم و به همین دلیل در خصوص نحوه عبور از آزادراه امرز تصمیم‌گیری می‌شود.

 

*** نرخ عوارض آزادراه

 

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: تردد در آزادراه تهران- شمال بدون مشکل و مانع است اما در دو نقطه بزرگراه شهید همت در تهران و جاده فعلی چالوس در شهرستانک باید با پلیس و سازمان راهداری برای اعمال محدودیت‌های ترافیکی مشورت کنیم.

وی در خصوص نرخ پیشنهاد شده برای عبور از این آزادراه نیز، گفت: نرخ عوارض پیشنهاد شده در کمیته بررسی می‌شود اما هنوز رقم نهایی، هنوز مشخص نیست.

خادمی افزود: البته با توجه به میزان سرمایه هزینه شده در آزادراه، نرخ عوارض، مبلغ بالایی خواهد بود، اما دولت تلاش دارد با کمکی که قرار است انجام دهد از رقم پیشنهاد شده، بکاهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: پرداخت عوارض در این آزادراه الکترونیکی است و هیچگونه توقفی برای دریافت عوارض در این محور نداریم.

وی همچینین از تکمیل اقدامات مربوط به ایمنی، طی چند روز آینده با حداکثر دقت و با هدف افزایش ایمنی در مسیر، خبر داد و گفت: این پروژه با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود.

 

*** طول ۲۸ کیلومتری آزادراه تهران- شمال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان، اظهار داشت:

این محور ۳۲ کیلومتر است و با توجه به کوهستانی بودن مسیر، آزادراه ترکیبی از پل، تونل و دیوارهای حایل به طول ۲۸ کیلومتر است و طولانی‌ترین تونل‌های کشور نیز در این منطقه واقع شده که طولانی‌ترین آن ۵ کیلومتر است، منطقه یک، تاثیر بسزایی در کاهش طول مسیر دارد و فاصله تهران تا چالوس را ۶۲ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند و در حالت عادی زمان سفر را ۱.۵ تا ۲ ساعت کاهش می‌دهد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید