کد خبر:156771
پ
هواپیمای اوکراینی
وزیر راه و شهرسازی:

مسئولیت بررسی پرونده هواپیمای اوکراینی با ایران است/ جعبه سیاه در ایران خوانده خواهد شد

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید برخوانده‌شدن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران، مسئولیت بررسی این پرونده را با ایران عنوان کرد.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید برخوانده‌شدن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران، مسئولیت بررسی این پرونده را با ایران عنوان کرد.

 

*** مسئولیت بررسی پرونده هواپیمای اوکراینی با ایران است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر خود به اوکراین، اظهار کرد:

در این سفر من حامل پیام تسلیت رئیس‌جمهور ایران به دولت و ملت اوکراین بودم و با رئیس‌جمهور، بخشی از کابینه، وزیر خارجه و حمل و نقل اوکراین دیدار داشتم و آنها نیز از همراهی ایران تشکر کردند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این سفر تاکید شد که روند بررسی سانحه به صورت مشارکتی و طبق دسیپلین مربوط به سوانح انجام شود و نتایج نهایی آن نیز اطلاع‌رسانی شود این سفر بسیار سفر موثری بود این سانحه نیز در دست بررسی دقیق است و نتایج آن اعلام می‌شود.

 

*** جعبه سیاه هواپیمای اوکراین در ایران خوانده می‌شود

 

وی در پاسخ به این پرسش که چه کسی مسئول بررسی جعبه سیاه هواپیما اوکراینی است، بیان کرد:

جعبه سیاه جزو لایفنک اجزای بررسی سانحه است و سانحه نیز در ایران رخ داده و مسئول بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری است و این کار در دست بررسی است و آماده‌سازی سخت‌افزار و نرم‌افزار آن در حال انجام است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان، اظهار داشت:

یک هیات بررسی سانحه برای بازبینی مدارک هواپیما به اوکراین سفر کرده است، بعد از بازگشت این هیات تیم مشترکی با اوکراین و تمامی اعضایی که طبق قوانین باید در بررسی سانحه شرکت کنند تشکیل می‌شود.

سازمان هواپیمایی ایران بعد از سانحه هم با شرکت بوئینگ و هم اوکراین تماس گرفته و آنها نیز برای همکاری اعلام آمادگی کرده و نمایندگان خود را فرستادند و طبق دسیپلیین کار در حال انجام است.

اگر این تیم بررسی سانحه در بازگشایی و پردازش اطلاعات به مشکل بخورند ممکن است خودش تصمیم بگیرد چگونه از سایر کسانی که امکانات دارند کمک بگیرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید