اخبار برگزیده

کد خبر:156704
پ
کارمندان و بازنشستگان
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه:

حداقل دریافتی کارمندان و بازنشستگان در سال ۹۹، ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه خواهد بود

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹، حداقل دریافتی کارمندان و بازنشستگان در سال ۹۹ را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه اعلام کرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹، حداقل دریافتی کارمندان و بازنشستگان در سال ۹۹ را ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه اعلام کرد.

 

*** حداقل دریافتی کارمندان در سال ۹۹، ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در ماه خواهد بود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هادی قوامی سال ۹۹ در تشریح (سه‌شنبه اول بهمن ۹۸) این کمیسیون، اظهار داشت:

در این نشست بند الف تبصره ۱۲ لایحه بودجه سال ۹۹ تصویب شد که به موجب آن دولت مکلف است در سال ۹۹ ضریب افزایش حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر از قبیل اعضای هیات علمی قضات، کارکنان کشوری و لشکری شاغل در تمامی دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیرو‌های مسلح وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی و حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

وی ادامه داد: پس از اعمال افزایش حقوق به میزان ۱۵ درصد از مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی برای کارکنان رسمی و پیمانی و قرارداد ماهیانه برای کارکنان قرارداد کار معین و کار مشخص به نسبت مدت کار کرده و حکم حقوق بازنشستگان متناسب با سنوات خدمت قابل قبول از بیست و هشت میلیون ریال کمتر نباشد به این معنا که هیچ کارمند و بازنشسته‌ای در سال ۹۸ کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافتی در ماه نخواهد داشت.

 

*** افزایش ۱۵ درصدی حقوق‌ها

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ پیرامون این موضوع، اظهار داشت:

حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلان حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و سایر حقوق‌بگیران دستگاه‌های اجرایی و صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی و مستمری‌ها و سایر حمایتی‌های متناسب با آن‌ها معادل افزایش ضریب ریالی به میزان ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

قوامی تصریح کرد: همچنین به معافیت‌های مالیاتی در بند ب تبصره ۱۲ لایحه بودجه اشاره کرد و ادامه داد: سقف معافیت مالیات بر درآمد کارکنان دولتی در سال ۹۹ سالانه ۳۶ میلیون تومان تعیین شد که بر این اساس سقف معافیت مالیاتی هر کارمند در سال۹۹، ۳ میلیون تومان می‌شود.

 

*** سقف معافیت مالیاتی در سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ در پایان، اظهار داشت:

براساس بند ب تبصره ۱۲ سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن در سال ۹۹ سالانه مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال تعیین می‌شود نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده به استثنای تبصره‌های ۱ و ۲ ماده ۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با رعایت ماده ۵ قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت علمی و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا ۱.۵ برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مالیات ۱.۵ برابر تا ۲.۵ برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد و نسبت به مازاد ۲.۵ برابر تا ۴ برابر آن مشمول مالیات سالانه ۲۰ درصد نسبت به مازاد ۴ برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید