کد خبر:156674
پ
ایران‌خودرو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رکورد تولید در گروه صنعتی ایران خودرو شکسته شد

گروه صنعتی ایران خودرو در دی‌ماه ۹۸ موفق به تولید بیش از ۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از دوبرابر افزایش داشته است.

گروه صنعتی ایران خودرو در دی‌ماه ۹۸ موفق به تولید بیش از ۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری و وانت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از دوبرابر افزایش داشته است.

 

*** رکورد تولید در گروه صنعتی ایران خودرو شکسته شد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گروه صنعتی ایران خودرو در دی‌ماه امسال تعداد ۵۰ هزار و ۴۴ دستگاه خودرو تولید کرده است،‌ تولید در دی‌ماه سال گذشته به تعداد ۲۲ هزار و ۹۱۳ دستگاه خودرو ثبت شده است.

بر همین اساس، با همت جمعی کارکنان و زنجیره تأمین ایران خودرو،‌ از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه، ۲۹۱ هزار و ۹۱۵ دستگاه انواع خودرو سواری و وانت تولید شده است.

در همین حال در روز پایانی دی‌ماه نیز تولید در ایران خودرو به دو هزار و ۵۵۷ دستگاه رسید که این میزان تولید در شرایط تحریمی رکورد مهمی به حساب می‌آید.

طبق آمار و اطلاعات ایران خودرو، در کنار تولید، تکمیل و تجاری‌سازی خودروهای کسری‌دار نیز ادامه داشته و در ۱۰ ماه سال جاری تعداد ۳۳۶ هزار و ۴۴۰ دستگاه خودرو تجاری‌سازی و نزدیک به همین تعداد نیز تحویل مشتریان و وارد بازار شده است.

همت و همدلی و اتحاد در زنجیره تأمین ایران خودرو سبب شد تا این خودروساز بزرگ کشور بر شرایط تحمیلی تحریم چیره شده، خطوط تولید را احیا کرده و به شرایط مطلوبی برساند.

رونق در خطوط تولید شرکت‌های قطعه‌ساز و بازگشت به کار چندین هزار نیروی کار تعلیق شده در صنعت قطعه‌سازی نیز بخشی از دستاورد حاصل شده در ماه‌های اخیر است.

 

*** تحقق اهداف تولیدی ایران خودرو 

 

یقیناً با حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئولان و دولت‌مردان از صنعت خودروی کشور که رونق آن، تولید در بیش از ۶۰ صنعت وابسته را به همراه دارد، اهداف تولیدی در ایران خودرو محقق خواهد شد و در ماه‌های پایانی سال با افزایش عرضه، بازار خودرو نیز شرایط مناسب‌تری خواهد یافت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، انتظار می‌رود با ادامه روند کنونی افزایش شمارگان تولید، در سایت مرکزی و سایت‌های استانی ایران خودرو، هدف امسال که تولید مکانیکی ۳۸۰ هزار دستگاه و تولید تجاری ۴۱۰ هزار دستگاه محقق شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید