خبرنگار :
پ
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

بومی‌سازی صفر تا صد خط تولید کنستانتره و خط ریخته‌گری به ظرفیت یک میلیون تن در سال جاری/ انعقاد ۵۰۰ میلیون یورو قرارداد در اولین میز ساخت داخل صنعت فولاد+فیلم

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به بومی‌سازی صفر تا صد خط تولید کنستانتره و خط ریخته‌گری به ظرفیت یک میلیون تن در سال جاری، خاطرنشان کرد قراردادها و تفاهم‌نامه‌های میز ساخت داخل صنعت فولاد به ارزش ۵۰۰ میلیون یورو در نمایشگاه امسال، حاکی از یک انرژی و فعالیت بزرگ در بومی‌سازی صنعت فولاد است.

 

*** بومی‌سازی در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید رسول خلیفه سلطانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری این خبرگزاری در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، اظهار داشت:

دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران در قالب یک جشنواره سالانه در حال برگزاری است؛ این نمایشگاه بخشی از فعالیت بومی‌سازی صنفی صنعت فولاد است که در قالب چنین گردهمایی با حضور تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان موجب تسریع در توسعه تکنولوژی و بومی‌سازی صنعت فولاد در کشور می شود.

 

 

 

*** عملکرد کمیته بومی‌سازی انجمن تولیدکنندگان فولاد

 

وی با اشاره به این که از یک سال و نیم پیش کمیته بومی سازی در انجمن تولیدکنندگان فولاد فعال شده است، گفت:

این شرکت دانش بنیان در سال گذشته و در زمینه ساخت تجهیزات ابزار دقیق در سیستم‌های هیدرولیک تعداد زیادی از قطعات را بومی سازی کرده است.

از سال گذشته تا به حال فعالیت بسیار خوبی در ساخت قطعات جدید به سفارش تولید‌کنندگان بزرگ صورت گرفته است.

 

*** برگزاری میز ساخت داخل صنعت فولاد

 

از سوی دیگر امسال در نمایشگاه با میز ساخت داخل صنعت فولاد که برگزار شد و حجم قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی که به میزان پانصد میلیون یورو در این مرحله منعقد شد، نشان می‌دهد که یک انرژی و فعالیت بزرگ در مقوله بومی‌سازی صنعت فولاد در حال رقم خوردن است که امیدوارم در سال های آینده نیز بتوانیم این روند را ادامه دهیم.

در حال حاضر در فضای توسعه تکنولوژی و بومی‌سازی در حال پیگیری یک ساختار هستیم که ان شاالله سال به سال بتوانیم این صنعت را از وابستگی طراحی و ساخت خارجی‌ها خودکفا کنیم.

امسال صفر تا صد خط تولید کنستانتره را بومی‌سازی کردیم و تفاهم نامه ساخت خط ریخته گری به ظرفیت یک میلیون تن بومی‌سازی شد.

 

 
 
*** چشم‌انداز روشن بومی‌سازی در صنعت فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد در پایان گفت و گوی خود با خبرنگار این خبرگزاری با اشاره به اینکه، چند قلم کالا مثل ورق X70 یا ورق هاردوکس نیز بومی‌سازی شده است، گفت:

در ورق و حوزه‌های دیگر نیز، حضور، امکانات و توان‌افزایی خوبی را مشاهده می‌کنیم، حتی در این نمایشگاه شاهد این هستیم که صنعتگران و سازندگان ماشین‌آلات نبرد نیز حضور پیدا کرده‌اند که همه این موارد نویدبخش چشم‌اندازی روشن در بومی‌سازی صنعت فولاد است.

 

در پایان می‌توانید گزارش تصویری این مصاحبه  را مشاهده نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + ده =

کلید مقابل را فعال کنید