کد خبر:155230
پ
اسدالله فرشاد
یادداشت:

جشنواره ملی فولاد، جشن دستاوردهای پنج دهه فولاد ایران است

مدیرعامل آهن و فولاد غدیر ایرانیان در یادداشتی، جشنواره ملی فولاد را جشن دستاوردهای پنج دهه فولاد ایران عنوان کرد.

مدیرعامل آهن و فولاد غدیر ایرانیان در یادداشتی، جشنواره ملی فولاد را جشن دستاوردهای پنج دهه فولاد ایران عنوان کرد.

 

*** جشنواره ملی فولاد، جشن دستاوردهای پنج دهه فولاد ایران است

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اسدالله فرشاد در یادداشتی درخصوص جشنواره ملی فولاد آورده است:

سال ۹۷ جمع تولیدکنندگان آهن و فولاد ایران به این نتیجه رسیدند که کاری متفاوت‌تر از نمایشگاه‌ها و همایش‌هایی که هر ساله برگزار می‌شوند، انجام دهند.

جشنواره ملی فولاد، جشن دستاوردهای پنج دهه تلاش صنعتگران فولادی و صنایع مرتبط و بالیدن به چیزی است که به آن رسیده‌ایم.

جشنواره ملی فولاد این فرصت را ایجاد کرد تا از پیشکسوت‌های این حوزه که نقش زیادی در شکوفایی این صنعت داشته‌اند تقدیر شود. در صحبت از سرمایه ملی اولین چیزی که اهمیت دارد، سرمایه انسانی است. تقدیر و تشکر از پیشکسوتان عرصه فولاد کشور، نشان‌دهنده اهمیت این سرمایه انسانی ملی برای صنعت فولاد ایران است.
مسئله دیگری که در نمایشگاه ملی فولاد به آن پرداخته شد، دستاوردها و توانمندی‌هایی بود که به دست آمده‌اند و البته چشم‌اندازی که برای آینده مدنظر است. امروز ادعا می‌کنیم که ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار ارزبری فولاد به

 

*** ضرورت تسریع در روند بومی‌سازی و ساخت داخل

 

وی در ادامه این یادداشت آورده است:

ازای هر تن را به ۸۰ دلار رسانده‌ایم و برنامه ما این است که در سال بعد آن را به ۶۰ دلار به ازای هر تن برسانیم تا از این طریق تأثیر بومی‌سازی را در روند بهبود توانمندسازی داخلی نشان دهیم.

معمولاً همه نمایشگاه‌ها به دنبال این هستند که توانمندی‌ها را نشان دهند، در حالی که در این نمایشگاه علاوه بر ارائه توان تأمین‌کنندگان داخلی، به دنبال این هستیم که حوزه‌هایی که در آن ضعف داریم و به خارج وابسته هستیم را پررنگ کنیم تا بر اساس دانش فنی شرکت‌های داخلی و تجهیزاتی که در اختیار داریم یا می‌توانیم روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنیم، این نقاط ضعف در زنجیره آهن و فولاد را مرتفع کنیم.

در جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد به دنبال آن هستیم که روند بومی‌سازی و ساخت داخل را سرعت ببخشیم و تأمین‌کنندگان داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان را حمایت کنیم، توجه داشته باشیم که یکی از اتفاقات مهم در بومی‌سازی صنعت فولاد، بومی شدن کاتالیست در احیاء مستقیم بود تا دو سه سال قبل کاتالیست ها از خارج وارد می‌شد اما با حمایت‌های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان و طرح‌های فولادی استانی و اعتماد به توان شرکت‌های توانمندی که در داخل کشور فعالیت می‌کردند، در نهایت کاتالیست بومی‌سازی شد و سهم ارزبری از این طریق به میزان زیادی پایین آمد.

 

*** فرصتی برای رفع کمبودها و محدودیت‌های این صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل آهن و فولاد غدیر ایرانیان در پایان، این یادداشت آورده است:

اما هنوز راه زیادی باقی مانده است فاجعه یعنی اینکه پنج دهه از عمر فولاد در ایران در گذرد و هنوز قالب مسی را تولید نمی‌کنیم لذا کمکی که جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد به حل مسائل و مشکلات این‌چنینی می‌کند، ایجاد فرصت برای شرکت‌ها است تا در کنار نمایش دستاوردها و توانمندی‌ها بتوانند کمبودها و محدودیت‌هایشان را بیان کنند.

از این طریق نیروهای جوان شرکت‌های دانش‌بنیان به سمت تأمین نیازهای داخل هدایت می‌شوند و از این طریق نمایشگاه ملی فولاد تبدیل به فرصتی می‌شود برای اینکه صنعت فولاد به بالندگی بیشتری برسد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هفت =

کلید مقابل را فعال کنید