کد خبر:154673
پ
تفاهم‌نامه ارتقای روابط تجاری ایران و ویتنام
در سومین نشست کارگروه مشترک ارتقای تجارت ایران و ویتنام امضا شد:

تفاهم‌نامه ارتقای روابط تجاری ایران و ویتنام

تفاهم‌نامه ارتقای روابط تجاری ایران و ویتنام در سومین نشست کارگروه مشترک ارتقای تجارت میان این دو کشور امضا شد.

تفاهم‌نامه ارتقای روابط تجاری ایران و ویتنام در سومین نشست کارگروه مشترک ارتقای تجارت میان این دو کشور امضا شد.

 

***تفاهم‌نامه ارتقای روابط تجاری ایران و ویتنام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این نشست معاون وزیر صمت، شهادت سردار بزرگ مقاومت را به همه استکبارستیزان جهان تسلیت گفت و اظهار داشت:

بدون شک خون شهید سپهبد سلیمانی مانند سیلی عظیم پایه‌های فساد قدرت‌طلبان غرب را متزلزل خواهد کرد.

حمید زادبوم با اشاره به اشتراکات فرهنگی و نگاه ضد امپریالیستی ایران و ویتنام گفت:

سطح روابط اقتصادی، باید در راستای دیدگاه‌های سیاسی و فرهنگی دو کشور رشد و توسعه یابد که بر این اساس پیش‌بینی می‌شود حجم تجارت دو کشور به‌زودی به رشد قابل ملاحظه‌ای دست یابد.

معاون وزیر و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد:

ارزش روابط تجاری دو کشور نشان می‌دهد تاکنون مسیر روشنی را طی کرده‌ایم و وجود ظرفیت‌های فراوان، آینده رو به توسعه روابط دو کشور را پیش رو ترسیم می‌کند.

 

*** ضرورت توسعه روابط در تمام زمینه‌ها

 

در ادامه معاون وزیر کشاورزی و توسعه روستایی ویتنام، با تسلیت شهادت سپهبد سلیمانی از وی به عنوان فرمانده‌ای بزرگ و تأثیرگذار یاد کرد و افزود:

پیش از این نیز رهبران دو کشور بر ضرورت توسعه روابط در تمام زمینه‌ها تأکید کرده‌اند و بر این اساس تمام برنامه‌های ما معطوف به رسیدن به این هدف‌گذاری‌هاست.

لی کوک زوانگ گفت: امضای این تفاهم‌نامه تأثیر بسزایی در گام سوم توسعه روابط دو کشور خواهد داشت و مطالعه دقیق و کارشناسی مقدمات این مهم را فراهم آورده است.

 

*** برگزاری کمیسیون مشترک ایران ویتنام در آینده‌ای نزدیک

 

مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران نیز در خصوص امضای تفاهم‌نامه میان ایران و ویتنام گفت:

در کارگروه مشترک ارتقای تجارت ایران و ویتنام، طرفین، موضوعات اقتصادی، تجاری، بانکی، سرمایه‌گذاری، انتقال تکنولوژی، همکاری در بازارهای ثالث را مورد بررسی و تفاهم قرار دادند.

سید رضا سید آقازاده، ادامه داد:

از طرف ویتنامی، معاون وزیر کشاورزی و روستایی این کشور، مسئول کمیته ارتقای روابط تجاری و از طرف ایران نیز حمید زادبوم، معاون وزیر و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران، مسئولیت این کارگروه را بر عهده دارد.

وی گفت: هیئت ویتنامی در ادامه حضور خود در ایران، با وزیر جهاد کشاورزی ملاقات کرده و امضای سند صورت می‌گیرد و در ادامه بخش خصوصی طرفین در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران دیدار خواهند داشت.

مدیرکل دفتر آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران در پایان با بیان اینکه در آینده نزدیک کمیسیون مشترک دو کشور در هانوی، پایتخت ویتنام برگزار می‌شود، افزود:

ویتنام بازار مهمی در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شود و بر اساس مذاکرات، توافق شده است تبادلات تجاری دو کشور به دو میلیارد دلار ارتقا پیدا کند و این کارگروه تلاشی برای رسیدن به سطح مبادله تجاری دو میلیارد دلاری دو کشور است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دومین کارگروه در سال ۲۰۱۶ در هانوی برگزار شده بود و در سومین کارگروه مشترک ارتقای تجارت ایران و ویتنام در تهران پس از دو روز جلسات فشرده، ۲۱ ماده در قالب تفاهم‌نامه به امضای طرفین رسید.

 

روابط تجاری ایران و ویتنام

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید