کد خبر:154084
پ
مصطفی تنها
دبیر انجمن صنعت تایر:

رشد ۱.۲۸ درصدی وزنی تولیدات تایر در کشور

دبیر انجمن صنعت تایر ایران از رشد ۱.۲۸ درصدی وزنی تولیدات تایر در کشور خبر داد.

دبیر انجمن صنعت تایر ایران از رشد ۱.۲۸ درصدی وزنی تولیدات تایر در کشور خبر داد.

 

*** افت ۱۶ درصدی تولید تایر وانتی در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مصطفی تنها با اعلام این خبر، اظهار داشت:

از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه ۱۱ میلیون و ۶۳۶ هزار و ۹۲۱ حلقه تایر سواری از سوی کارخانجات داخلی کشور تولید شد، این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد رشد داشته است.

دبیر انجمن صنعت تایر ایران بیان کرد: در این مدت ۹۷۹ هزار و ۴۸۷ حلقه تایر وانتی در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افت ۱۶ درصدی داشته است.

وی افزود: تولید تایر باری و اتوبوسی در هشت ماهه امسال با کاهش ۲۴ درصدی در مقایسه با پارسال به رقم ۴۸۵ هزار و ۴۹ حلقه رسید.

تنها ادامه داد: تولید تایرهای کشاورزی در این مدت رشد داشته است، به طوری که تولید تایرهای کشاورزی سبک با رشد ۱۵ درصدی به ۱۳۱ هزار و ۳۹۳ حلقه و تایرهای کشاورزی سنگین با رشد ۲۰ درصدی به ۱۲۸ هزار و ۹۶۷ حلقه رسید.

 

*** رشد ۲٫۵ درصدی تولید تایرهای اسکوتری

 

دبیر انجمن صنعت تایر ایران گفت: تولید تایرهای صنعتی و راهسازی در این مدت بدون تغییر در مقایسه با پارسال به ۳۰ هزار و ۶۰ حلقه رسید.

وی بیان کرد: در هشت ماهه امسال ۷۳۱ هزار و ۵۰۶ حلقه تایر دوچرخه و دو میلیون و ۵۷۷ هزار و ۳۴۲ حلقه تایر موتوری در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش به ترتیب کاهش ۳۶ درصدی و افت ۱۰ درصدی داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر انجمن صنعت تایر ایران در پایان، اظهار داشت:

در مدت یاد شده ۹ هزار و ۸۰۱ تن تیوب و تایرهای اسکوتری در کشور تولید شد که در مقایسه با ۹ هزار و ۵۶۶ تن تولید هشت ماهه پارسال حدود ۲.۵ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 10 =

کلید مقابل را فعال کنید