کد خبر:248663
پ
قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار
دبیر ستاد تنظیم بازار:

رصد ۱۰۰ قلم کالای اساسی/ کاهش نوسانات بازار

دبیر ستاد تنظیم بازار از کاهش نوسانات بازار در دو سه هفته اخیر خبر داد.

دبیر ستاد تنظیم بازار از کاهش نوسانات بازار در دو سه هفته اخیر خبر داد.

 

*** رصد ۱۰۰ قلم کالای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس قبادی ۸ دی‌ماه در جلسه ستاد تنظیم بازار، با اشاره به رصد و پایش ۱۰۰ قلم کالای اساسی، ضروری و مورد نیاز مردم، اظهار داشت:

در دو سه هفته اخیر تقریبا در مورد این کالاها شرایط متعادلی در بازار حکمفرما بوده و نوسانات بازار به حداقل رسیده است.

 

دبیر ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه مرجع رسمی تصمیمات بازار کشور علاوه بر هیئت وزیران، ستاد تنظیم بازار و در موارد خاص سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان است، افزود:

سازمان حمایته به عنوان مرجع رسمی قیمت‌گذاری در کشور است و لذا در این جلسه تاکید شد که ابزارهای حکومت برای تنظیم بازار باید در خدمت تنظیم بازار قرار بگیرند.

افزایش قیمت در کالاهایی که از خدمات حاکمیت برخوردارند و مشمول ارز ۴۲۰۰ می‌شوند و یارانه از دولت دریافت می‌کنند، بدون اجازه سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار ممنوع است و در صورت افزایش قیمت این کالاها بدون مجوز با آن‌ها برخورد تعزیراتی صورت می‌گیرد.

 

*** مجوزی برای افزایش قیمت مواد شوینده صادر نشده است

 

وی پی از صحبت پیرامون کالای اساسی درمورد افزایش قمیت مواد شوینده، گفت:

تولید کنندگان مواد شوینده در مرداد ماه سال جاری برای افزایش ۷۰ درصدی قیمت تولیدات خود درخواست داده بودند که سازمان حمایت در آن مقطع با افزایش ۴۰ درصدی قیمت تولیدات این بخش موافقت کرد.

لذا در مقطع فعلی هیچ گونه افزایش قیمتی در مورد مواد شوینده وجود ندارد و دلیلی نیز برای افزایش قیمت وجود ندارد و براین اساس تولید کنندگان مواد شوینده مجوزی برای افزایش قیمت ندارند.

مقرر شده تا فردا جلسه‌ای با حضور اعضای انجمن مواد شوینده تشکیل شود و موضوع در آنجا مورد بحث و بررسی قرار گیرد بنابراین فعلا هیچ گونه مجوز افزایش قیمتی در سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار به تولید کنندگان موادشوینده داده نشده است.

 

*** افزایش قیمت نان فعلا مطرح نیست

 

:به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر ستاد تنظیم بازار در پایان پیرامون افزایش قیمت نان، بیان کرد

بحث افزایش قیمت نان فعلا مطرح نیست و اگر بحثی در این باره در رسانه‌ها مطرح می‌شود مسائل کارشناسی است و این به منزله افزایش قیمت نان نیست، قیمت نان همچنان در اختیار استانداری‌های کشور است و هرگونه اظهار نظری در مورد افزایش قیمت نان اظهار نظر فردی و فاقد وجاهت قانونی است.

در جلسه ۸ دی‌ماه مسائل مربوط به تنظیم بازار شب عید و تامین مواد پروتئینی، مواد بهداشتی، شیرینی و شکلات مطرح شد.

همچنین با تقاضای وزارت جهاد کشاورزی در خصوص تعدیل قیمت تخم مرغ موافقت شد تا بتوانیم تولید پایدار و عرضه پایدار داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول