کد خبر:153463
پ
جذب سرمایه در قطعه‌سازی
دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان:

تدوین بسته‌های تشویقی از سوی خودروسازان برای جذب سرمایه در قطعه‌سازی

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان از تدوین بسته‌های تشویقی از سوی خودروسازان برای جذب سرمایه در قطعه‌سازی خبر داد.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان از تدوین بسته‌های تشویقی از سوی خودروسازان برای جذب سرمایه در قطعه‌سازی خبر داد.

 

*** تدوین بسته‌های تشویقی از سوی خودروسازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آرش محبی‌نژاد با اعلام این خبر، اظهار داشت:

به منظور ارتقای داخلی‌سازی قطعات، مقرر شده تا مشوق‌هایی از سوی خودروسازان برای تسریع در امور و ایجاد انگیزه در قطعه‌سازان داده شود.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان افزود: خرید قطعات تولیدی قطعه‌سازان با همان قیمت‌های مشابه وارداتی و انعقاد قرارداد تضمین خرید با قطعه‌سازان به مدت بازگشت سرمایه، از جمله محورهای مشوق‌های پیشنهادی است و به این ترتیب خیال قطع‌ساز راحت می شود که مشتری خود را دارد.

وی بیان کرد: در موضوع انعقاد قرارداد تضمین خرید، قطعه‌سازان درخواست دارند که منابع (Source) جدیدی تعیین نشوند، تا تیراژ برای آنها اقتصادی باشد.

محبی‌نژاد گفت:‌ اعطای تسهیلات بلندمدت کم‌بهره به قطعه‌سازان یا مشارکت در بخشی از سرمایه‌گذاری آنها و خرید نقدی از قطعه‌سازان در ابتدای کار (همچون خرید از خارجی ها)، سایر محورهای مشوق‌های پیشنهادی برای فعالان این صنعت است.

 

*** ذب سرمایه در قطعه‌سازی

 

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خاطرنشان کرد:

اجرایی شدن این مشوق‌ها، جهشی در صنعت قطعه‌سازی و داخلی‌سازی ایجاد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: ایران‌خودرو چنین بسته‌ای را تدوین کرده که هنوز ابلاغ و اجرایی نشده و سایپا نیز تدوین بسته مشابهی را دنبال می‌کند.

محبی‌نژاد گفت: اجرایی‌شدن این بسته‌های تشویقی، جذب سرمایه در قطعه‌سازی را به دنبال خواهد داشت؛ صنعتی که اکنون به دلیل زیانده بودن حتی با فرار سرمایه مواجه است.

دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان افزود: با اجرایی شدن مصوبه افزایش حد اعتباری حدود ۱۰ هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو که به تازگی به تصویب شورای پول و اعتبار رسیده و پرداخت آن به قطعه‌سازان، شرایط بهتری را در این صنعت شاهد باشیم.

وی تاکید کرد: سرعت عمل در ابلاغ این مصوبه به بانک‌ها و پرداخت آن بسیار مهم است و باید حداکثر تا پایان ماه جاری به دست قطعه‌سازان برسد تا موثر و مشکل‌گشا باشد.

 

*** فعالیت ۲۰۰ هزار قطعه ساز در کشور

 

شاغلان مستقیم زنجیره تامین خودروسازی در رده‌های یک، دو و سه از کل ۵۵۰ هزار نفر در سه موج بیکاری سال ۹۷، نزدیک به ۲۸۰ هزار نفر تعدیل یا تعلیق شده‌اند.

بخشی از نیروهای تعلیق شده با تزریق چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات در پایان سال ۹۷، به طور موقت به کار بازگشتند و برآورد شده با آغاز نهضت ساخت داخل قطعات خودرو، نزدیک به ۵۰ هزار نفر اشتغال از دست رفته تاکنون احیا شده باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حدود هزار و ۲۰۰ قطعه‌ساز رسمی در کشور فعالند که تاکنون نزدیک به ۴۰۰ واحد آن‌ها تعطیل یا نیمه تعطیل شده‌اند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید