کد خبر:153422
پ
مسکن ملی
معاون وزیر راه و شهرسازی:

آغاز ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی از نیمه بهمن ۹۸

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی از نیمه بهمن ۹۸ خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ثبت‌نام مرحله دوم مسکن ملی از نیمه بهمن ۹۸ خبر داد.

 

*** آغاز نام‌نویسی مجدد مسکن ملی در استانهای کشور در نیمه بهمن ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمود محمودزاده با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

نتیجه پایش نخستین مرحله از ثبت‌نام متقاضیان مسکن ملی تا نیمه بهمن ماه ۹۸ مشخص می‌شود و بعد از این مرحله ظرفیت‌های جدید در استان‌های کشور اعلام خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پایان مرحله اول ثبت‌نام متقاضیان مسکن ملی که ۳۰ آذرماه به پایان رسید و گفت:

شناسایی و ارزیابی ثبت‌نام‌کنندگان آغاز شده است و حتی بررسی فرم «ج» به عنوان مهمترین و اولین بند بررسی شرایط متقاضیان پایان یافته است.

وی از از آغاز نام‌نویسی مجدد مسکن ملی در استان‌های کشور در نیمه بهمن ۹۸ خبر داد و افزود:

و کسانی که نتوانستد در مرحله اول در سامانه مسکن ملی ثبت‌نام کنند آماده درج اطلاعات خود باشند.

محمودزاده با بیان اینکه تعداد ثبت‌نام‌کنندگان در استان‌های مختلف نشان می‌دهد که در برخی استان‌ها نیاز به مسکن بیش از ظرفیت تعیین شده است، بیان کرد:

در مرحله اول مسکن ملی در ۳۱ استان و ۵۳۸ شهر ثبت‌نام داشتیم که در بسیاری از شهرها در همان ساعت‌های اولیه ظرفیت تکمیل شد.

 

*** حذف ۴۰ درصد از ثبت نام کنندگان

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه پیش‌بینی می‌کنیم بیش از ۴۰ درصد از ثبت‌نام‌کنندگان در مرحله نخست به دلیل قرمز بودن فرم «ج » حذف شوند، گفت:

بر این اساس با ظرفیت‌های جدید ایجاد شده در مرحله دوم ثبت‌نام می‌توانیم واجدین شرایط بیشتری را برای ساخت مسکن در بر بگیریم.

وی بیان کرد: در مرحله پایش اطلاعات ٢۴٠ هزار نفری است که در سامانه مسکن ملی ثبت‌نام کردند و بعد از پایش اطلاعات یا زمین در اختیار متقاضیان گذاشته می‌شود و یا ثبت‌نام‌کنندگان به شرکت‌های انبوه‌ساز معرفی می‌شوند تا با عقد قرارداد با این شرکت‌ها برای آنها خانه ساخته شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: متقاضیان ثبت‌نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

 

*** شرایط نام نویسی

 

شرط دیگر متاهل یا سرپرست‌خانوار بودن است، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی و تسهیلات معوقه، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول