کد خبر:152379
پ
تسهیلات صنایع کوچک
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک:

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ملی پوشاک در ۵ استان

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ملی پوشاک در ۵ استان کشور خبر داد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ملی پوشاک در ۵ استان کشور خبر داد.

 

*** اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح ملی پوشاک در ۵ استان کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدحسین مقیسه در گفت‌وگو با رسانه ملی، با بیان اینکه تأمین مالی یکی از مشکلات مهم واحدهای صنعتی کوچک است، اظهار داشت:

تأمین وثیقه برای دریافت تسهیلات بانکی مشکلی مضاعف بر این مشکلات محسوب می‌شود در همین راستا در طرح ملی پوشاک درصدد هستیم برای شروع به کار واحدهای صنفی در قالب تأمین مالی پروژه‌ها، وثیقه مورد نیاز را تأمین کنیم.

وی با اشاره به اینکه متولی این طرح بانک کشاورزی است، افزود:

این وثیقه‌ها براساس قابلیت‌های طرح و براساس نظام بانکی به طرح‌های موجه و دارای قابلیت بازدهی مناسب اعطا خواهد شد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، گفت:

برای اجرای طرح ملی پوشاک ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۵ استان در نظر گرفته شده است که به واحدهای روستایی مبلغی میان ۳ تا ۴ میلیارد تومان با بازپرداخت سود ترجیحی ۸ درصد پرداخت می‌شود.

مقیسه بیان کرد: خدمات صندوق ضمانت به شکل عام برای همه واحدهای تولیدی است و چنانچه در صنف پوشاک طرحی مناسب ارائه شود می‌تواند برای دریافت ضمانت و امکانات درخواست دهد.

 

*** تفاهم‌نامه چند جانبه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در پایان اظهار داشت:

این طرح در قالب تفاهم‌نامه چند جانبه میان وزارت صمت، سازمان برنامه و بودجه مرکز و ۵ استان مورد نظر، بانک کشاورزی، استانداری‌های ۵ استان و انجمن صنعت پوشاک ایران اجرا می‌شود و تمامی آن‌ها از کم و کیف آن اطلاع دارند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول