کد خبر:151442
پ
بانک مرکزی در اطلاعیه ای
بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای تشریح کرد

شرایط بخشش سود تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای شرایط بخشش سود تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را تشریح کرد.

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای شرایط بخشش سود تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را تشریح کرد.

 

*** شرایط بخشش سود تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی درباره «بخشودگی سود و جرائم تسهیلات زیر یک میلیارد ریال سررسید شده تا سال ۱۳۹۷» اعلام کرد:

براساس اجرای بند «ل» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، موضوع بخشودگی سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال که از سال ۱۳۹۵ تاکنون در حال انجام است.

با توجه به آمار اخذشده در سال ۱۳۹۵، کلیه مطالبات کمتر از یک میلیارد ریال سیستم بانکی، شامل بیش از ۲۶ میلیون پرونده با مانده اصل بدهی بیش از ۲۴۷۸ هزار میلیارد ریال و سود متعلقه به میزان بیش از ۴۳۸ هزار میلیارد ریال بود.

همچنین با توجه به محدودیت منابع در نظر گرفته‌شده در مفاد تبصره (۳۵) قانون اصلاح بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور و جدول پیوست آن، بانک مرکزی ناگزیر شد موارد قابل پذیرش را محدود کند که به‌تدریج و در صورت وجود منابع، گستره مشمولین بخشش سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال افزایش یابد.

 

*** مزایای پرداخت یکجای بدهی

 

بانک مرکزی در سال ۱۳۹۸ نیز بخشودگی سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال با سررسید سال ۱۳۹۷ و قبل از آن را با رعایت موارد قابل پذیرش تعیین‌شده به بانک‌های عامل ابلاغ کرده است.

علاوه بر این متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بانک‌های عامل تعیین‌شده چنانچه در چارچوب موارد و شرایط قابل پذیرش ابلاغی بانک مرکزی قرار گیرند، از بخشش سود تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال در صورت پرداخت یکجای بدهی خود بهره‌مند شوند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک‌های ملی ایران، سپه، کشاورزی، صادرات ایران، تجارت، ملت، رفاه کارگران، توسعه صادرات، مسکن، توسعه تعاون، صنعت و معدن و پست بانک اکنون نسبت به اجرای بخشودگی سود تسهیلات زیر یک میلیارد ریال اقدام می‌کنند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول