کد خبر:151202
پ
سفته و برات در تهران
روابط عمومی بانک مرکزی:

فروش ۶ میلیارد تومان سفته و برات در تهران

روابط عمومی بانک مرکزی از فروش ۶ میلیارد تومان سفته و برات در تهران خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از فروش ۶ میلیارد تومان سفته و برات در تهران خبر داد.

 

*** فروش ۶ میلیارد تومان سفته و برات در تهران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس آمار بانک مرکزی بیش از ۶ میلیارد تومان سفته و برات در مهر ۱۳۹۸ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل، به ترتیب ۱۴.۶ و ۳۶.۱ درصد افزایش داشته است.

همچنین در هفت ماه اول سال ۱۳۹۸ بالغ بر ۳۶ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان سفته‌و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۵.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در مهر ۱۳۹۸ معادل ۸۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۱۶ میلیارد و ۴۱۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد.

در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۱۰۲.۱ و ۸۰.۹ رسید که در مقایسه با ماه قبل از لحاظ تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۱۲.۷ درصد و ۸۰.۹ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل از لحاظ تعداد ۹ درصد افزایش و از نظر مبلغ ۱۷ درصد کاهش داشته است.

 

*** شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده

 

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در مهر ۱۳۹۸ به عدد ۸۷.۲ رسید، عدد شاخص مذکور در مهر ۱۳۹۷ معادل ۱۱۴.۴ بوده است.

در هفت ماه اول سال ۱۳۹۸ معادل ۴ هزار و ۲۰۰ برگ سفته‌و برات بـه مبلغی معادل ۸۷ میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این دوره متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۵.۶ و ۶۸.۲ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۹.۷ درصد و ۳۷.۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در هفت ماه اول سال ۱۳۹۸ به عدد ۹۲.۳ رسید، عدد شاخص مذکور در هفت ماه اول سال ۱۳۹۷ معادل ۱۲۲.۷ بوده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید