کد خبر:151210
پ
در حاشیه جلسه هیات دولت
رئیس کل بانک مرکزی:

ضرورت تسریع در عملیاتی‌شدن رمز دوم پویا/تشکیل بازار متشکل ارزی تا پایان سال ۹۸

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت تسریع در عملیاتی‌شدن رمز دوم پویا از تشکیل بازار متشکل ارزی تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت تسریع در عملیاتی‌شدن رمز دوم پویا از تشکیل بازار متشکل ارزی تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

 

*** توانایی بانک مرکزی در حفظ تعادل بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم توانایی بانک مرکزی را دست کم نگیرند، اظهار داشت:

بانک مرکزی توانایی لازم را دارد که هر زمان اراده کند در بازار و در عرضه و تقاضا حضور و نقش داشته باشد و تعادل را در بازار به وجود بیاورد نکته دوم این است که مردم دارایی خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند کما اینکه شاهد افزایش هزار تومان بالارفتن و پایین آمدن در روز هستیم.

همتی تاکیدکرد: بانک مرکزی در بازار حضور محکم دارد و توانایی و ذخایر ارزی نیز دارد هیچ ربطی نیز به تورم و سایر مسائل ندارد امیدواریم ثبات در بازار ارز ایجاد شود.

 

*** ضرورت تسریع در عملیاتی‌شدن رمز دوم پویا

 

رئیس کل بانک مرکزی در مورد فیشینگ نیز اظهار داشت:

پرونده‌های زیادی در دادسرا درباره فیشینگ تشکیل شده است به گونه‌ای که تقریبا روزی ۴۰۰ تا ۵۰۰ پرونده در این باره ایجاد می‌شود بنده با مدیران عامل بانک‌ها جلسه‌ای داشتم و تأکید کردم که با سرعت بیشتری عملیات مربوط به رمز دوم پویا را انجام دهند.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه در صورتی که این عملیات راه بیفتد بسیاری از مشکلات در این خصوص حل می‌شود، تصریح کرد: البته این مشکلات به صفر نمی‌رسد اما تا حد زیادی حل و فصل می‌شود.

 

*** تشکیل بازار متشکل ارزی تا پایان سال ۹۸

 

وی با اشاره به تاثیر اغتشاشات اخیر بر روی بازار ارز، گفت: مشکلاتی که در یکی دو هفته اخیر در بازار ارز ایجاد شده به خاطر مسائل سیاسی و جو روانی که ایجاد شد بوده است و انشاءالله به زودی نیز رفع می‌شود.

همتی بیان کرد: بازار متشکل ارزی در حال حاضر در مرحله آزمون قرار دارد. نگران تشکیل این بازار نباشید که به زودی کارهایش انجام می‌شود اما نمی‌توانم زمان مشخصی را نیز برای این موضوع مطرح کنم این بازار تا پیش از پایان ۹۸ تشکیل می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع رئیس کل بانک مرکزی در پایان، اظهار داشت:

در رابطه با نظارت بانک مرکزی بر سایت‌های قماربازی و استفاده آنها از درگاه‌های بانکی ما برنامه‌ریزی‌های خیلی قوی و جدی‌ای در معاونت فناوری بانک مرکزی داریم، قمار و نیز فیشینگ را به تدریج به سمتی می‌بریم که محدودتر و بسته‌تر شود این نوع فناوری‌ها و سیستم‌ها در همه جای دنیا هک می‌شود و مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد که ما در تلاش هستیم که درصد آن را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید