اخبار برگزیده

کد خبر:151060
پ
صادرات تخم‌مرغ
مدیر عامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار:

۲۰ هزار تن تخم‌مرغ صادر شد

مدیر عامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار از صادرات ۲۰ هزار تنی تخم‌مرغ خبر داد.

مدیر عامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار از صادرات ۲۰ هزار تنی تخم‌مرغ خبر داد.

 

*** حمایت از تولیدکنندگان داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا ترکاشوند با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ به کشورهای عمان و قطر به صورت موردی انجام می‌شود، اظهارداشت:

فرایند صادرات برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و همچنین مدیریت بازار انجام می‌شود، طی هفته های اخیر که با افزایش نرخ تخم‌مرغ در بازار داخلی مواجه شدیم که به همین دلیل نسبت به مدیریت و محدودیت صادرات این محصول اقدام شد و اکنون به دلیل وضعیت مناسب بازار داخلی به طور مجدد صادرات این محصول به روال عادی بازگشته است.

مدیر عامل اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: تلاش ما مدیریت بازار تخم‌مرغ است تا با ادامه صادرات نیز تنشی در بازار داخلی این محصول رخ ندهد.

وی ادامه داد: طبق مصوبه تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ هفت هزار و ۷۴۰ تومان است.

ترکاشوند تصریح کرد: این درحالی است که اواخر هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ به طور متوسط به هفت هزار و ۲۰۰ تا هشت هزار تومان در نوسان بود.

 

*** ظرفیت بالای تولید تخم مرغ کشور

 

مدیرعامل اتحادیه مرغ‌تخم‌گذار اضافه کرد: امروز متوسط قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ درب مرغداری‌های کشور حدود هفت هزار و ۷۵۰ تومان است.

وی گفت: همچنین برای تنظیم بازار تخم‌مرغ نیز تفاهم‌نامه‌ای با میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای منعقد کرده‌ایم تا با تامین تخم‌مرغ این گروه با نرخ‌های مصوب، این محصول با نرخ مناسب به دست مردم برسد.

ترکاشوند ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه برای فروشگاه‌های زنجیره‌های هر شانه تخم‌مرغ ۳۰ تایی با نرخ ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان از اتحادیه خریداری و با نرخ ۱۹ هزارتومان به فروش می‌رسد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم‌گذار به ظرفیت بالای تولید تخم‌مرغ کشور اشاره کرد و افزود:

اکنون به منظور تنظیم بازار، دوره نگهداری مرغ تخم‌گذار را از ۹۰ هفته به ۱۱۰ هفته افزایش داده‌ایم، تا ضرر کمتری متوجه تولیدکنندگان شود، طبق این بخشنامه تولیدکنندگان می‌توانند مرغ تخم‌گذار خود را تا اوایل اسفندماه نگهداری کنند.

 

*** واحدهای مرغ تخمگذار عاری از ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

 

وی تصریح کرد: در بحث آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز با وجود فصل سرما تاکنون هیچ واحد مرغ تخم‌گذاری دچار مشکل نشده است و تمامی واحدها پاک از این ویروس هستند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  ممنوعیت صادرات تخم‌مرغ از اردیبهشت ماه سال ۹۸ لغو شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید