کد خبر:151064
پ
شرکت‌های فولادی
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

سود کم‌نظیر شرکت‌های فولادی در سال ۹۸/ تقاضای ۱۱ شرکت برای سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج فارس

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به سود کم‌نظیر شرکت‌های فولادی در سال ۹۸ از تقاضای ۱۱ شرکت برای سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج فارس خبر داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به سود کم‌نظیر شرکت‌های فولادی در سال ۹۸ از تقاضای ۱۱ شرکت برای سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج فارس خبر داد.

 

*** اقدامات اصلی ایمیدرو در حوزه فولاد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خداداد غریب پور پدر حاشیه بازدید از فولاد هرمزگان در منطقه ویژه خلیج فارس، اظهار کرد:

تولید محصول با ارزش افزوده بالا و زمینه‌سازی توسعه صنایع پایین‌دستی فولاد از جمله اقدامات اصلی شرکت‌هایی است که ایمیدرو‌ مدیریت مجامع سالانه آن‌ها را بر عهده دارد.

 

*** سود کم‌نظیر شرکت‌های فولادی در سال ۹۸

 

مدیرعامل ایمیدرو با بیان اینکه این سیاست در شرکت‌های معدنی تحت مدیریت ایمیدرو نیز اجرایی می‌شود، افزود:

ظرفیت اکتشاف و استخراج در خدمت زنجیره فولاد قرار می‌گیرد که در همین راستا در سال ۹۸ سرمایه فولاد مبارکه به ۲۱ هزار میلیارد و فولاد هرمزگان (با رشد ۸۰ درصدی) به ۲۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید و فولاد مبارکه امسال حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان سود خواهد داشت.

وی تاکید کرد: ایمیدرو به دنبال هم‌افزایی و در عین حال حذف حرکت‌های هم‌عرض و قراردادن فعالیت‌های این زنجیره در طول یکدیگر است.

 

*** تولید ۲۸ میلیون تن فولاد تا پایان سال ۹۸

 

غریب‌پور در ادامه  بیان داشت: تا پایان سال ۹۸ تولید فولاد به ۲۸ میلیون تن می‌رسد و این امر لزوم توجه بیشتر به زنجیره و ایجاد تعادل را بیشتر کرده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: در حال حاضر ۱۷ کارخانه در این منطقه مشغول به کار هستند و ۱۸ پروژه نیز در دست اجرا است.

 

*** تقاضای ۱۱ شرکت برای سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج فارس

 

وی با بیان اینکه تعداد طرح‌ها، بیش از کارخانه‌های در حال کار هستند، ادامه داد: در حال حاضر ۱۱ تقاضا برای سرمایه‌گذاری در منطقه خلیج فارس وجود دارد.

غریب‌پور افزود: قرار است ظرفیت تخلیه و بارگیری اسکله این منطقه از ۱۲ میلیون تن فعلی به ۲۰ میلیون تن افزایش یابد.

مدیرعامل ایمیدرو در پایان، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری‌ها با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود و شرکت‌ها نیز نیروی انسانی و دانش برای توسعه صنایع معدنی را در اختیار دارند بنابراین مانع خاصی برای کاهش فقر و فاصله طبقاتی پیش رو نداریم.

 

*** اطلاعات تکمیلی فولاد هرمزگان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، شرکت فولاد هرمزگان سال پیش سه گرید جدید شمش معرفی کرد، میزان رشد فروش و صادرات این شرکت در هشت ماه امسال به ترتیب ۱۹ درصد و ۷ درصد رشد یافت در این مدت میزان کل فروش و‌ صادرات این شرکت از یک میلیون تن عبور کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید