کد خبر:151076
پ
خودکفایی صنعت برق
وزیر نیرو خبر داد

افتتاح ۲۲۷ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان

وزیر نیرو از افتتاح ۲۲۷ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان خبر داد.

وزیر نیرو از افتتاح ۲۲۷ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان خبر داد.

 

*** برخورداری حدود ۷ میلیون روستایی از آب آشامیدنی سالم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان در مراسم افتتاح آب‌رسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه دسترسی مردم به آب سالم و پایدار را یکی از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و اظهار داشت:

جمعیت روستایی برخوردار از آب آشامیدنی سالم تا سال ۱۳۹۲ حدود ۹۰۰ هزار نفر بوده است و در حال حاضر ۱۰ هزار و ۳۹۱ روستا به شبکه آب پایدار وصل هستند و تا پایان سال ۹۸، یک هزار و ۱۰۰ روستای دیگر نیز به این شبکه وصل می‌شوند.
وزیر نیرو تصریح کرد: با حمایت جدی دولت، مجلس و رهبر معظم انقلاب برای برداشت از صندوق توسعه ملی، از سال ۱۳۹۲ تا به امروز، ۶ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر از جمعیت روستایی کشور به شبکه آب پایدار وصل شده‌اند و از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه تا پایان دولت دوازدهم، ۴ هزار روستای دیگر به شبکه آب پایدار روستایی وصل می‌شوند، بیان داشت:
در پایان این دولت جمعیت روستایی برخوردار از آب سالم از ۶ میلیون و ۶۵۰ هزار روستایی به حدود ۱۰ میلیون نفر افزایش می‌یابد.
 

*** افتتاح چهار طرح بزرگ و کلنگ‌زنی ۲ طرح

 

اردکانیان، در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اجرای برنامه ایستگاه قطار پویش الف – ب. ایران، بیان داشت: امروز در هشتمین برنامه برای افتتاح چهار طرح بزرگ و کلنگ‌زنی ۲ طرح به استان کرمانشاه آمده‌ایم.
وی هدف از اجرای این پویش را که از اواسط مهر ماه شروع شده، متوقف‌نشدن چرخ‌های توسعه کشور با وجود تحریم‌ها عنوان کرد و افزود: فشارهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه اقتصادی به فرد فرد مردم کشور وارد شده است و وزارت نیرو در این شرایط با افتخار در عرصه آب و برق به مردم کشورمان خدمات ارائه می‌کند.
 

*** افتتاح ۲۲۷ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان

 

وزیر نیرو در ادامه با بیان اینکه وزارت نیرو در نظر دارد ۲۲۷ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور را افتتاح کند، بیان داشت:
تا به امروز ۶۵ پروژه با پنج هزار ۷۸۰ میلیارد تومان با احتساب پروژه‌های استان کرمانشاه افتتاح شده است.
اردکانیان اضافه کرد: همچنین در قالب این پویش و همزمان با افتتاح طرح‌ها ،کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی طرح‌ها را نیز آغاز می‌کنیم که تاکنون ۲۱ پروژه کلنگ‌زنی شده و امروز نیز ۲ پروژه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرستان‌های صحنه و سنقر کلنگ‌زنی می‌شود.
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان، اظهار داشت: برای کلنگ‌زنی این ۲۱ پروژه،۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری لازم است.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید