کد خبر:150988
پ
دستورات معدنی رئیس‌جمهور، سرفصل اولویت‌های بخش معدن / پایش هفتگی عملکرد معادن
قائم مقام وزیر صمت در جلسه وزارت صمت با نمایندگان فراکسیون تولید و اشتغال مجلس:

ثبات و کاهش قیمت در ۷۴ قلم کالا/ لزوم کنترل بر نرخ ارز در راستای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به ثبات و کاهش قیمت در ۷۴ قلم کالا بر لزوم کنترل بر نرخ ارز در راستای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها تاکید کرد.

قائم مقام وزیر صمت با اشاره به ثبات و کاهش قیمت در ۷۴ قلم کالا بر لزوم کنترل بر نرخ ارز در راستای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها تاکید کرد.

 

*** عوامل موثر در حفظ آرامش بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرس خیابانی در جلسه هم‌اندیشی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی با وزیر صنعت، نخست اظهار داشت:

هم‌زمان با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در کشور، بلافاصله جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در این وزارتخانه تشکیل شد و حفظ آرامش بازار و همچنین کنترل قیمت‌ها در دستور کار همه دستگاه‌های مرتبط و مسئول در این حوزه قرار گرفت.

وی تصریح کرد: خوشبختانه فراوانی کالا با توجه به اقدامات صورت گرفته در ایجاد ذخایر استراتژیک کالایی پیش از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین در آرامش بازار عاملی تعیین‌کننده بوده است.

هماهنگی با تمامی دستگاه‌های مرتبط با تنظیم بازار کشور و همچنین هماهنگی با شبکه‌هایی تامین و توزیع دولتی و تشکل‌های بخش خصوصی اعم از اتاق اصناف و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، در عمل به تداوم عرضه به هنگام انواع کالا در سطح بازار کمک شایان توجهی کرده است.

 

جلسه هم‌اندیشی فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با حضور وزیر صنعت

 

*** ثبات و کاهش قیمت در ۷۴ قلم کالا 

 

وی پیرامون نظارت بر بازار گفت:

اجرای طرح تشدید بازرسی و رصد روزانه قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی و ضروری مورد نیاز مردم توسط بازرسان سازمان های حمایت و صمت استان‌ها، بازرسی اصناف و همچنین بازرسان تخصصی اتحادیه‌ها در روند کنترلی قیمت کالاها در سطح بازار کمک بسیار خوبی نموده است.

طبق گزارش سازمان حمایت در این مدت قیمت ۷۴ قلم کالا ثابت و کاهشی بود، همچنین ۹ قلم کالا بین ۱ تا ۵ درصد و ۱۶ قلم بالای ۵ درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام وزیر صمت در پایان، اظهار داشت:

اقدامات رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی به هنگام نیز در کنترل بازار تاثیر بالایی داشته و انتظار داریم برای حفظ و تداوم این روند در خصوص نرخ ارز و تغییرات قیمتی آن قبل از ظهور آثارش در سطح بازار کالا و خدمات تصمیمات مقتضی اتخاذ شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول