کد خبر:150886
پ
رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها

رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها برگزار می‌شود.

رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها برگزار می‌شود.

 

*** شناسایی و مستندسازی نیازهای فناورانه و پیگیری رفع آن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در دنیای امروز فناوری و نوآوری نیازمندی‌های اساسی صنایع برای رشد مستمر می‌باشد که نتیجه آن منجر به بهبود صادرات و رقابت‌پذیری محصولات و خدمات در سطح جهانی است.

سیاست دولت‌ها در کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، تقویت و ارتقای بنیه علمی و فنی شرکت‌های فراهم‌کننده خدمات فناوری، تحقیق و توسعه، استارت‌آپ‌ها و ایجاد بستر مناسب جهت هر چه تخصصی‌تر شدن فعالیت آن‌ها است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در کنار ایجاد زیرساخت مناسب برای فعالیت و همکاری این بنگاه‌ها، استارت‌آپ‌ها و فناوران در شهرک‌های صنعتی و فناوری برنامه توسعه فناوری این بنگاه‌ها را با تکیه‌بر توانمندی‌های خود و بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و اجرایی کشور با شناسایی و مستندسازی نیازهای فناورانه و پیگیری رفع آن در دستور کار خود قرار داده است.

 

*** به‌هم‌رسانی فناوران و متقاضیان

 

یکی از برنامه‌های سازمان در این حوزه برگزاری رویدادهای تبادل فناوری با هدف رودررو قرار دادن فناوران و متقاضیان و به‌هم‌رسانی آن‌ها است.

رویداد بهم‌رسانی مکانی است که شرکت‌های متقاضی یک فناوری یا دارای نیاز فناورانه و فناور تأمین‌کننده نیاز طی یک فرآیند به‌هم‌رسانی برای تبادل واقعی همدیگر را ملاقات می‌کنند.

در جریان این ملاقات امکان امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک و درنهایت عقد قرارداد انتقال فناوری/ دانش فراهم می‌شود.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران این مهم را از طریق سازوکار مرکز مبادله فناوری و فن بازار و به کمک مشاوران توسعه فناوری و کارگزاران تبادل فناوری به‌عنوان ساختار کلیدی میان دو طرف فراهم می‌آورد.

 

*** رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها

 

در حوزه کسب‌وکارهای نوپا نیز از سال ۱۳۹۷ با برگزاری رویدادهای استارت‌آپی در حوزه توسعه SME‌ها و شهرک‌های صنعتی از ایده‌های برگزیده این رویدادها در راستای تجاری‌سازی محصول/خدمت حمایت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به عمل می‌آورد.

در روز اول این رویداد ۱۱۰ متقاضی، ۲۰۰ فناور و ۴۰ مشاور توسعه فناوری و کارگزار حضور دارند تا ۱۳۹ نیاز فناورانه شناسایی‌شده در سطح کشور را رفع کنند یا راهکاری برای رفع آن ارائه نمایند.

برای این منظور ۵۴۰ جلسه رودررو میان فناوران و متقاضیان برنامه‌ریزی شده است.

در روز دوم، رویداد ملی استارت‌آپ‌های حوزه توسعه SME‌ها و شهرک‌های صنعتی با حضور ۱۰ استارت‌آپ برگزیده رویدادهای استانی، برگزار می‌گردد.

در این رویداد برگزیدگان رویدادهای استانی با حضور شتاب‌دهندگان و سرمایه‌گذاران با هم به رقابت می‌پردازند و ۳ ایده برتر به‌عنوان برندگان این رویداد معرفی می‌گردند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این همایش در مورخ ۱۸ و ۱۹ آذر ماه در محل دانشگاه آزاد کرج برگزار خواهد شد.

 

 

رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول