کد خبر:150832
پ
در همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان
رئیس اتاق ایران:

حمایت همه جانبه اتاق ایران از توسعه روابط دو کشور/ هدف‌گذاری ۵ میلیارد دلاری برای مبادلات میان ایران و عمان

رئیس اتاق ایران با اشاره به حمایت همه جانبه اتاق ایران از توسعه روابط دو کشور از هدف‌گذاری ۵ میلیارد دلاری برای مبادلات میان ایران و عمان خبر داد.

رئیس اتاق ایران با اشاره به حمایت همه جانبه اتاق ایران از توسعه روابط دو کشور از هدف‌گذاری ۵ میلیارد دلاری برای مبادلات میان ایران و عمان خبر داد.

 

*** هدف‌گذاری ۵ میلیارد دلاری برای مبادلات میان ایران و عمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامحسین شافعی در همایش فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان در محل اتاق ایران، اظهار کرد:

ایران و عمان در توسعه همکاری‌های اقتصادی نقش مکمل نیز را می‌توانند ایفا کنند در ۲ سال پیش در خصوص برقراری پروازهای مستقیم بین ایران و عمان، افزایش همکاری‌های متقابل اتاق‌های مشترک، شناسایی و رفع موانع اقتصادی فی‌مابین و تسهیل روادید پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است در این دو سال شاهد مراودات و سفرهای هیات‌های بلند پایه میان ۲ کشور بوده‌ایم.

رئیس اتاق ایران بیان کرد: حجم مراودات تجاری میان ۲ کشور در سال پیش به بیش از یک‌ میلیارد دلار رسید و در واقع ۳ برابر شده است، هدف‌گذاری ۵ میلیارد دلاری مراودات و مبادلات تجاری میان دو کشور قابل تحقق است در حوزه خدمات فنی و مهندسی، بخش‌های خصوصی می‌توانند در اجرای پروژه‌های متعدد و تخصصی از جمله تونل و پل‌سازی و حمل و نقل و اکتشافات و غیره به صورت مشترک فعالیت و سرمایه گذاری کنند.

 

*** حل مشکلات نقل و انتقالات پولی و ضمانت‌نامه‌های بانکی

 

وی با اشاره این که حل مشکلات نقل و انتقالات پولی و ضمانت‌نامه‌های بانکی یکی از مطالبات بخش خصوصی است، ادامه داد:

امیدوارم ساز و کارهای تسهیلی از طرف مسئولان دو کشور به عمل آید توسعه گردشگری دریایی به خصوص در سواحل مکران و چابهار یکی از بخش‌های همکاری متقابل است با عنایت به پیشرفت‌های پزشکی ایران، گردشگری سلامت ظرفیت خوبی برای همکاری‌های مشترک است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتاق ایران در پایان، اظهار داشت:

همکاری‌های ترانزیتی به خصوص در مناطق بندری از محورهای مشترک است، اتاق‌های مشترک برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک در صنایع دارای مزیت نسبی همکاری کنند، اتاق ایران حمایت همه جانبه خود را از توسعه روابط ایران و عمان اعلام می‌کند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول