کد خبر:150701
پ
مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت
مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت

ممنوعیت اجرای دستورالعمل‌هایی که مبنای افزایش قیمت کالا و خدمات شوند

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت از ممنوعیت اجرای دستورالعمل‌هایی که مبنای افزایش قیمت کالا و خدمات شوند.

مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت از ممنوعیت اجرای دستورالعمل‌هایی که مبنای افزایش قیمت کالا و خدمات شوند.

 

*** حفظ تعادل بازار بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اکبر صادقی در سفر به استان هرمزگان با اشاره به اهمیت حفظ تعادل بازار بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، اظهار داشت:

برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها طبق مصوبه تنظیم بازار کشور که هرگونه افزایش قیمت در کالا و خدمات را ممنوع کرده است؛ این اداره کل در ساختار وزارتخانه تمامی دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مربوطه را به جلوگیری از افزایش قیمت‌ها به دقت کنترل می‌کند.

وی در ادامه افزود: این رویه در همه بخش‌های وزارت صمت رصد می‌شود و ثبات قیمت‌ها در شرایط فعلی جزو اولویت‌ها است و قطع یقین وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با هر اقدامی که زمینه افزایش قیمت‌ها را فراهم کند، عزمی راسخ دارد.

 

*** تأمین حداکثری کالا در شبکه توزیع

 

صادقی اضافه کرد: اصلاح قیمت بنزین، اقدامی ضروری و مورد تائید مقامات ارشد کشور بوده است.

ما به عنوان وزارت صمت، پیرو تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی و رویکرد کلان دولت، اجازه نمی‌دهیم این اصلاح، بهانه‌ای برای برخی فرصت‌طلبی‌ها در سطح بازار و ایجاد فشار به مردم بویژه اقشار آسیب‌پذیر شود.

وی تاکید کرد: با توجه به تدابیر اتخاذ شده در تأمین حداکثری کالا در شبکه توزیع و همچنین اجرای طرح تشدید بازرسی از سوی سازمان حمایت، با هر اقدامی که زمینه افزایش قیمت‌ها را به بهانه موضوع بنزین، فرآهم کند برابر قانون برخورد می‌شود.

 

*** ممنوعیت اجرای دستورالعمل‌هایی که مبنای افزایش قیمت کالا و خدمات شوند

 

ناظر ارشد عملکرد واحدهای نظارتی و بازرسی وزارت صمت خاطرنشان کرد:

اداره کل بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صمت، رصد دقیق عملکرد زیرمجموعه‌های این وزارتخانه را به‌ویژه در دو حوزه صنعت و بازرگانی در موضوع افزایش قیمت‌ها در دستور کار قرار داده است.

صادقی در ادامه گفت: تمامی بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌هایی که شرایط را برای افزایش قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات مهیا کنند، کاملاً ممنوع و غیرقابل اجرا هستند.

 

*** کنترل بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت صمت در پایان، اظهار داشت:

بار روانی افزایش قیمت‌ها به سبب اصلاح قیمت بنزین، تا حد بسیاری در سطح بازار کنترل شده است و مواردی که به هر دلیل در بخش‌های مختلف موجب اخلال در این رویه می‌شوند مورد رصد قرار گرفته و اقدامات مقتضی در این خصوص از سوی اداره کل بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول