کد خبر:150510
پ
مراسم آبرسانی
وزیر نیرو:

حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های سدسازی و آبی سوریه

وزیر نیرو از حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های سدسازی و آبی سوریه خبر داد.

وزیر نیرو از حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های سدسازی و آبی سوریه خبر داد.

 

*** حضور شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های سدسازی و آبی سوریه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان در حاشیه نشست با وزیر منابع آب سوریه در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه یادداشت تفاهمی میان ایران و سوریه امضاء می‌شود، اظهار داشت:

طبق این یادداشت تفاهم، شرکت‌های ایرانی در پروژه‌های سدسازی، نیروگاه‌های برق‌آبی، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب، شبکه‌های آبرسانی، تربیت نیروی ماهر متخصص و همچنین در ساخت تجهیزات فعالیت می‌کنند.

وزیر نیرو افزود: در این راستا مذاکراتی انجام شد و در این نشست برنامه‌های مرکز منطقه‌ای و همکاری‌های چندجانبه در زمینه آب و فاضلاب مشخص شد بر این اساس، درباره حضور شرکت‌های ایرانی با هدف بازسازی بخش آبفای سوریه توافق شد.

وی ادامه داد: از آنجایی که سوریه از شرایط جنگی عبور کرده، نیازمند پروژه‌های متعددی در راستای بازسازی بخش آب، فاضلاب و برق است و پس از پایان جنگ و استقرار کامل، عملیاتی می‌شود؛ طبیعتاً شرکت‌های ایرانی در این میان از اولویت‌ خاصی برخوردار هستند.

 

*** استقبال سوریه از حضور شرکت‌های ایرانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  وزیر منابع آب سوریه در پایان، اظهار داشت:

سوریه از حضور شرکت‌های ایرانی برای اجرای پروژه استقبال می‌کند، این نشست نیز مربوط به پروژه‌های مشترکی بود که ایران و سوریه می‌توانند در آن فعالیت داشته باشند و در این راستا مذاکرات خوبی داشتیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول