کد خبر:150394
پ
تشکیل ستاد فولاد کشور
مدیرعامل شرکت ملی فولاد در واکنش به مصوبه اخیر کمیته تخصصی فولاد مطرح کرد

ستاد فولاد کشور تا یک ماه دیگر کار خود را آغاز خواهد کرد/ هماهنگی هرچه بیشتر مسئولان و فعالان عرصه فولاد برای تامین نیاز فولاد صنایع داخلی

مدیرعامل شرکت ملی فولاد در واکنش به مصوبه اخیر کمیته تخصصی فولاد از تشکیل و آغاز بکار ستاد فولاد کشور در راستای هماهنگی هرچه بیشتر مسئولان و فعالان عرصه فولاد برای تامین نیاز صنایع داخلی و رصد و رفع مسائل این صنعت، تا یک ماه آینده خبر داد. 

مدیرعامل شرکت ملی فولاد در واکنش به مصوبه اخیر کمیته تخصصی فولاد از تشکیل و آغاز بکار ستاد فولاد کشور در راستای هماهنگی هرچه بیشتر مسئولان و فعالان عرصه فولاد برای تامین نیاز صنایع داخلی و رصد و رفع مسائل این صنعت، تا یک ماه آینده خبر داد. 

 

*** تشکیل ستاد فولاد کشور 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسن یونسیان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری از تشکیل ستاد فولاد کشور در آینده نزدیک خبر داد و گفت:

این ستاد با هدف هماهنگی هرچه بیشتر مسئولان و فعالان عرصه فولاد، بررسی مسائل مربوط به عرضه و تقاضای فولاد در کشور، ایجاد واحدهای جدید تولیدی و رفع مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه تشکیل خواهد شد.
 
 
 

*** اعضا و زمان تشکیل ستاد فولاد کشور

 
 
یونسیان در ادامه، پیرامون اعضای ستاد فولاد کشور، گفت:
اعضای ستاد فولاد کشور، از وزیر صنعت، نمایندگانی از شرکت ملی فولاد، ایمیدرو، انجمن تولیدکنندگان فولاد و همچنین نمایندگانی از جامعه مصرف‌کنندگان، تشکیل خواهد داد.
 
وی در پایان این گفتگو، پیرامون زمان تشکیل و آغاز بکار این ستاد نیز به خبرنگار صنایع، گفت: 
با توجه به مذاکرات، جلسات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امیدواریم ستاد فولاد کشور، تا کمتر از یک ماه آینده کار خود را آغاز کند.
 
 

* اهمیت و تاثیر تشکیل ستاد فولاد کشور 

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، روز گذشته خبری از مصوبه اخیر کمیته تخصصی فولاد در رسانه‌ها منتشر شد که در آن از سهمیه‌بندی صادرات فولاد در صورت تامین نکردن فولاد مورد نیاز صنایع داخلی گفته شده بود که مدیرعامل شرکت ملی فولاد به آن واکنش نشان داد و در گفتگو با خبرنگار صنایع با اشاره به اینکه مشکلی در تامین فولاد مورد نیاز صنایع داخلی وجود ندارد تاکید کرد این مصوبه باید مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
 
 
بیشتر بخوانید: 
 
 
 
 
 
حالا با توجه به مصوبه مذکور کمیته تخصصی فولاد، تشکیل ستاد فولاد کشور می‌تواند در راستای هماهنگی هرچه‌بیشتر تولیدکنندگان فولاد در تامین فولاد مورد نیاز صنایع داخلی و مسائل مرتبط با این صنعت، مفید و موثر واقع شود و شاید اگر این ستاد پیش از این تشکیل شده بود کار به جایی نمی‌رسید که امروز کمیته تخصصی فولاد، تولیدکنندگان داخلی فولاد را تهدید به سهمیه‌بندی صادرات کند، البته باید منتظر ماند و دید که آیا ستادی که از تمام اعضای مرتبط با فولاد کشور تشکیل می‌شود، ستادی کاغذی خواهد بود یا عملیاتی و موثر.
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول