کد خبر:150365
پ
الله مراد عفیفی پور
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

اجرای گام نخست طرح هوشمندسازی تردد کامیون‌ها به بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اجرای گام نخست طرح هوشمندسازی تردد کامیون‌ها به بندر شهید رجایی خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از اجرای گام نخست طرح هوشمندسازی تردد کامیون‌ها به بندر شهید رجایی خبر داد.

 

*** اجرای گام نخست طرح هوشمندسازی تردد کامیون‌ها به بندر شهید رجایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، الله‌مراد عفیفی‌پور پیرامون جابجایی کالا در بندر شهید رجایی، اظهار داشت:

بنابر تجزیه و تحلیل‌های آماری انجام شده در حال حاضر روزانه بیش از ۴ هزار دستگاه کامیون حمل بار وارد این بندر شده و یا از آن خارج می‌شود که بخش عمده‌ای از این آمار مربوط به جابجایی کالاهای وارداتی، ترانزیتی و کالاهای اساسی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: در قالب گام نخست طرح الکترونیکی کردن روند ورود و خروج کامیون‌ها، طی سال جاری جلسات متعددی میان مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شده است.

وی ادامه داد: بر اساس توافق صورت گرفته میان این دو دستگاه اجرایی، از تاریخ ۲۰ آذرماه جاری فقط آن دسته از کامیون‌های حمل کالای بین شهری امکان ورود به بندر شهید رجایی را دارند که مستندات و مدارک لازم را از پایانه‌های باربری دریافت نموده و پایانه‌ها این اطلاعات را به اداره کل بنادر و دریانوردی ارسال کرده باشند.

 

*** جلوگیری از ورود کامیون های بدون مجوز به محوطه های بندری

 

عفیفی‌پور تبادل اطلاعات الکترونیکی در بستر نرم‌افزاری ایجاد شده میان دو سازمان و بخش‌های صنفی مربوطه را عامل کلیدی در موفقیت این طرح دانست و گفت: تاکنون به منظور ایجاد این ارتباط سیستمی، جلسات مشترکی برگزار شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان، محور اصلی توافقات را توزیع عادلانه بار در بنادر بازرگانی کشور دانست و اظهار داشت:

در گام نخست، بندر شهید رجایی کالا و کانتینر موجود در محوطه‌های بندر را فقط به کامیون‌های بین شهری که از طریق سامانه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تایید شده‌اند، تخصیص خواهد داد و یگان حفاظت از ورود کامیون‌های بدون مجوز، به محوطه‌های بندری جلوگیری می‌نماید.

 
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول