کد خبر:150369
پ
ثبت اطلاعات شرکتها درسامانه کدال
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار:

ثبت اطلاعات ۹۹ درصد شرکت‌ها در سامانه کدال

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از ثبت اطلاعات ۹۹ درصد شرکت‌ها در سامانه کدال خبر داد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از ثبت اطلاعات ۹۹ درصد شرکت‌ها در سامانه کدال خبر داد.

*** پایه اصلی شفافیت در بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاپور محمدی در مراسم روز حسابدار با بیان اینکه پایه اصلی شفافیت در بازار سرمایه، حسابداران و حسابرسان هستند، اظهار داشت:

در سازمان بورس، بیش از ۶۰۰ شرکت، ۶۵۰ نهاد مالی و حدود ۴۰۰ شرکت که بورسی نیستند؛ اما به موجب ماده ۶ از اصل ۴۴ ملزم به افشای اطلاعات مالی هستند، حضور دارند که افشای اطلاعات می‌کند و این اطلاعات، در سامانه کدال ثبت می‌شود.

وی گفت: در یک لحظه، عموم مردم با یک شرایط برابر می‌توانند اطلاعات را مشاهده کنند؛ اما باید توجه کرد که این نقش و وظیفه حسابداران و حسابرسان است که این اطلاعات را پایش کنند.

محمدی افزود: طبیعتاً وقتی چهار بار در سال، صورت‌های مالی تهیه می‌شود که دوباره مورد حسابرسی قرار می‌گیرد و ۱۲ بار تولید و فروش شرکت‌ها افشا می‌شود، بدین معنا است که ما در بالاترین سطح افشای اطلاعات در دنیا قرار داریم؛ ضمن اینکه برنامه امسال سازمان بورس این است که کیفیت افشا را بالا ببرد.

 

*** آمار افشای اطلاعات شرکت ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان، اظهار داشت:

در سال ۹۵؛ معادل ۴۳ درصد از شرکت‌ها به موقع، ۲۳ درصد با دیرکرد و بقیه شرکت‌ها آمار خود را افشاء نمی‌کردند، اما امروز ۹۱ درصد افشای به موقع، ۸ درصد افشای با تاخیر دارند و تنها یک درصد ارائه نمی‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول