کد خبر:150356
پ
در پانزدهمین کمیسیون همکاری‌های اقتصادی ایران و قرقیزستان
وزیر راه و شهرسازی:

امضا تفاهمنامه همکاری میان ایران و قرقیزستان برای تعیین ترانزیت ریلی کالا و تعرفه تجارت ترجیحی دو کشور

وزیر راه و شهرسازی از امضا تفاهمنامه همکاری میان ایران و قرقیزستان برای تعیین ترانزیت ریلی کالا و تعرفه تجارت ترجیحی دو کشور خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از امضا تفاهمنامه همکاری میان ایران و قرقیزستان برای تعیین ترانزیت ریلی کالا و تعرفه تجارت ترجیحی دو کشور خبر داد.

 

*** امضای موافقتنامه تعرفه تجارت ترجیحی میان ایران و اتحادیه اوراسیا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در پانزدهمین کمیسیون همکاری‌های اقتصادی ایران و قرقیزستان، اظهار داشت:

هیچ محدودیتی برای توسعه روابط دوجانبه نداریم و در حال حاضر ارتباطات سیاسی دو کشور، دوستانه بوده و در بالاترین سطح قرار دارد که زمینه را برای توسعه روابط اقتصادی هموار می‌کند.

وی با بیان اینکه این نشست، پانزدهمین کمیسیون مشترک ایران و قرقیزستان محسوب می‌شود، افزود:

مبنای حقوقی همکاری‌های این دو کشور، سند همکاری ۱۰ ساله‌ای است که سال ۲۰۱۶ میان رؤسای جمهور ایران و قرقیزستان به امضاء رسید.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امضای موافقتنامه تعرفه تجارت ترجیحی میان ایران و اتحادیه اوراسیا که قرقیزستان یکی از اعضای این اتحادیه است، روابط دو کشور را وارد فاز جدیدی می‌کند.

 

*** وجود  سند تفاهمنامه همکاری ۱۰ ساله

 

وی افزود: این تعرفه تجارت ترجیحی می‌تواند تسهیل‌کننده ارتقای سطح روابط دو کشور باشد.

اسلامی با تأکید بر اینکه اراده رهبران دو کشور بر توسعه همکاری‌ها است، گفت: مذاکرات ما مبنای شتاب‌دهنده دارد تا در پایان اجلاس، تفاهمنامه‌های مشخصی را امضاء کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود سند تفاهمنامه همکاری ۱۰ ساله دو کشور، افزود: قرقیزستان عضو اتحادیه اوراسیا است که می‌توانیم تعرفه ترجیحی گمرکی با آنها امضاء کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۴ میلیون دلار حجم مبادلات دو کشور است ضمن اینکه قرقیزستان فرصت مناسبی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی بخصوص در حوزه راهسازی است.

 

*** تعرفهای برای ترانزیت کالا میان دو کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان، اظهار داشت:

قرقیزستان کشور محصور در خشکی است که می‌تواند از بنادر ما استفاده کند بنا داریم تا در این اجلاس و کمیسیون مشترک با حضور کارشناسان و مقامات ارشد دو کشور، تعرفه‌ای برای ترانزیت کالا میان دو کشور امضاء کنیم که اسناد این تفاهمنامه نهایی شده و فردا به امضاء می‌رسد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − شش =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول