کد خبر:150220
پ
معاون-سازمان-بنادر-تعرفه-های-بندری-افزایش-نیافته-است
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی:

احداث ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی / هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این که هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند از احداث ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی خبر داد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این که هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند از احداث ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی خبر داد.

 

*** هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدعلی حسن‌زاده با بیان اینکه هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند، اظهار داشت:

این شگرد کشور‌ آمریکا است که اعلام می‌کند تمامی بنادر ایران تحریم هستند و تنها بندر چابهار از اعمال تحریم‌ها معاف هستند در حالی که هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند و خوشبختانه ایران در این نقاط با تمامی کشور‌های دنیا در حال تجارت است.
 
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد:
هم‌اکنون در بندر چابهار شاهد افزایش حجم عملیات ترانزیت کالای اساسی هستیم و سازمان بنادر و دریانوردی با جذب سرمایه‌گذار میزان ترانزیت و ترانشیپ را در این بندر افزایش داده است.
 
وی در ادامه اظهار کرد:
هم‌اکنون میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار به یک هزار میلیارد تومان رسیده و به دلیل آن که نزدیک‌ترین نقطه دسترسی برای حمل کالای اساسی در مسیر‌های بندری به شمار می‌رود میزان جذب سرمایه‌گذار بسیار افزایش یافته است.
 
 

*** پهلودهی شناور‌هایی با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در بندر چابهار

 
 
حسن زاده تأکید کرد: به دلیل موقعیت ممتاز بندر چابهار ساخت و تجهیز اسکله‌ای به منظور پهلودهی شناور‌هایی با ظرفیت ۱۰۰ هزار تن در بندر چابهار با اعتبارات خود سازمان بنادر و دریانوردی به تصویب رسیده است.
 
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد:
هم‌اکنون در این بندر در حال ساخت اسکله نفتی برای پهلودهی به کشتی‌های بزرگ در حال ساخت است که از طریق ساخت این اسکله میزان صادرات و ترانزیت به چندین برابر افزایش یابد.
 
وی همچنین یادآور شد: طرح احداث سیلوی ۱۰۰ هزار تنی نیز برای توسعه کالا‌های اساسی به تصویب رسیده و برای انواع کالا‌هایی که طرح‌های آن‌ها در بندر چابهار به تصویب رسیده بخش خصوصی جهت ساخت آن‌ها ابراز تمایل کرده است.
 
 
*** احداث ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پایان پیرامون بندر شهید رجایی، اظهار داشت:
هم‌اکنون در این بندر هیچ مشکلی از لحاظ سرمایه‌گذاری و یا ساخت اسکله وجود ندارد و سرمایه‌گذاران در این بندر در حال فعالیت هستند.
به طوری که ترمینال مکانیزه مواد معدنی به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان در این بندر توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول