کد خبر:150155
پ
احتشام
رئیس شورای ملی زعفران ایران تاکید کرد

لزوم حمایت از صادرات بخش کشاورزی در راستای محرومیت‌زدایی

رئیس شورای ملی زعفران ایران بر لزوم حمایت از صادرات بخش کشاورزی در راستای محرومیت‌زدایی تاکید کرد.

رئیس شورای ملی زعفران ایران بر لزوم حمایت از صادرات بخش کشاورزی در راستای محرومیت‌زدایی تاکید کرد.

 

*** لزوم حمایت از صادرات بخش کشاورزی در راستای محرومیت‌زدایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن احتشام در مراسم بیست و سومین سالروز ملی صادرات پیرامون شرایط کشاورزان در زمان تحریم ، اظهار داشت:

در دوره رکود و تحریم سهم بخش، کشاورزی در اقتصاد کشورها اهمیت دوچندانی دارد، بخش اعظمی از افراد کم درآمد در مناطق روستایی مستقر هستند که حمایت از صادرات کشاورزی در واقع حمایت از این افراد و در راستای محرومیت‌زدایی است.

حلقه‌های فرآوری، بسته‌بندی، بازاریابی و مارکتینگ در کنار توجه به تولید محصولات کشاورزی اشتغال پایدار را بدنبال دارد بنابراین ارتقای کیفیت و اثربخشی محصولات کشاورزی باید در دستور کار قرار بگیرد، سازمان توسعه تجارت ایران همواره در کنار کشاورزان بوده است و لازم است این سازمان حمایت شود.

وی در ادامه فرآیند صادرات، افزود:

ساماندهی تسهیل فرآیندهای صادراتی با ارائه روش‌های قابل اجرا و اصلاح رویه‌هایی که مانع تلاش‌های صادرکنندگان است با محوریت بخش خصوصی و حمایت سازمان توسعه تجارت ایران یک ضرورت است همچنین لازم است تا محورهای استراتژیک، بودجه و شاخص‌های استراتژیک هر یک از شاخه‌های توسعه صادرات غیرنفتی مشخص شود.

 

 

*** نباید محدودیت‌های ارزی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شود

 

 احتشام درخصوص بهبود کسب و کار گفت:

فرآیند تصمیم‌گیری در راستای بهبود کسب و کار با محوریت سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی باید کوتاه و اثرگذار شود و در سال رونق تولید به مشکلات واحدهای تولیدی به صورت عملی رسیدگی شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس شورای ملی زعفران ایران در پایان، اظهار داشت:

تکریم تولیدکننده از فرمایشات رهبرمعظم انقلاب اسلامی است که باید این نکته مدنظر مسئولان واقع شود همچنین حفظ بازارهای موجود و توجه به بازارهای جدید صادراتی در کنار یکدیگر ضرورت دارد، نباید محدودیت ارزی‌ پیشه شود، فراوانی ارزی باید حاصل شود و در شرایط تحریم، ریسک‌های غیرقابل پیش‌بینی صادرکنندگان برای حمایت از توسعه صادراتی پوشش داده شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع:
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول