کد خبر:150218
پ
رئیس سازمان امور مالیاتی:

درآمد مالیاتی کشور ماهانه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است

رئیس سازمان امور مالیاتی درآمد مالیاتی کشور را ماهانه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی درآمد مالیاتی کشور را ماهانه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

 

*** نزدیک شدن به عدالت و کاهش فساد در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیدعلی پارسا در پنجمین اجلاس هفتمین دوره هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران در هتل فردوسی تهران، اظهار داشت:

نزدیک شدن به عدالت و کاهش فساد در کشور با اخذ مالیات هوشمند امکان‌پذیر است که خود با طراحی و استقرار پایانه‌های فروش در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اجرای ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم میسر می‌شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی اضافه کرد: بیش از ۸۵ درصد کشورهای جهان منابعی که برای اداره کشورشان نیاز دارند را از مالیات‌ها می‌گیرند.

وی بیان کرد: در سطح کلان و برای اداره امور کشور، دولت باید به درآمدزایی بیشتر پرداخته، هزینه‌ها را کاهش داده و دارایی‌های خود را فروخته یا به چاپ پول بپردازد که مورد آخر همانند گرفتن مالیات مستقیم از مردم است.

پارسا افزود: چاپ پول بدون پشتوانه، بدترین و ظالمانه‌ترین نوع مالیات است که از طریق تورم وارد اقتصاد شده و فشار آن به طبقات ضعیف، متوسط و بازنشستگان وارد می‌شود.

 

*** درآمد مالیاتی کشور ماهانه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است

 

رئیس سازمان امور مالیاتی خاطر نشان کرد: در ایران ماهیانه حدود ۱۰ تا ۱۰.۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی واصل می‌شود، اما سوال اینجاست که آیا همه افراد در این کشور به صورت عادلانه مالیات پرداخت می‌کنند یا خیر.

وی با بیان اینکه ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر کشور اهمیت موضوع امنیت را یک بار دیگر برای ما هویدا کرد، افزود:

حاکمیت، فضای امن و امنیت را در کشور ایجاد می‌کند تا افراد و شهروندان در چارچوب آن به فعالیت و معامله بپردازند اما در این فضا هر کس باید متناسب با درآمد، سود و مصرف خود درصدی را به عنوان مالیات بپردازد تا صرف رشد و امنیت بیشتر کشور شود.

پارسا با بیان اینکه در جهان با اخذ مالیات هوشمند و ارائه قوانین متناسب در این زمینه مشکلات را کاهش داده اند، تاکید کرد:

وقتی مالیات هوشمند نداریم به این معناست که معافیت‌های مالیاتی زیاد، فرارهای مالیاتی زیاد اما نرخ‌های مالیاتی و پایه‌های مالیاتی کم است.

 

*** معاملات در قالب پایانه‌های فروش

 

وی خاطرنشان کرد: اگر همه اطلاعات مردم در اختیار این سازمان قرار بگیرد، آنگاه می‌تواند با شناخت کامل از افراد و درآمدهای آنها مالیات هوشمند اخذ کرده و سلامت اداری و کاهش فساد را به ارمغان آورد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان امور مالیاتی در پایان، اظهار داشت:

انجام همه معاملات در قالب پایانه‌های فروش، جامعه را به عدالت نزدیک‌تر خواهد کرد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول