کد خبر:149835
پ
افزایش ۲.۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب
وزیر نیرو:

افزایش ۲.۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب با مصوبه یکپارچه‌سازی

وزیر نیرو از افزایش ۲.۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب با مصوبه یکپارچه‌سازی خبر داد.

وزیر نیرو از افزایش ۲.۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب با مصوبه یکپارچه‌سازی خبر داد.

 

*** اتصال یک‌هزار و ۱۰۰ روستای دیگر کشور نیز به شبکه آب شرب

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان با تأکید بر اینکه یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی نیست، اظهار داشت:

مصوبه اخیر هیأت وزیران که در پی مصوبه مهرماه شورای‌ عالی اداری صادر شده به هیچ وجه ناظر بر ادغام نیست، بلکه یکپارچه شدن وظایف شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری است.

وزیر نیرو با بیان اینکه براساس مصوبه شورای‌ عالی اداری این طرح با هدف توسعه خدمات‌رسانی به‌ویژه در روستاها شکل گرفته است، گفت:

در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از ۱۰۳۵۰ روستا با جمعیتی بالغ بر ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار به شبکه آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی پیدا کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان امسال یک‌هزار و ۱۰۰ روستای دیگر کشور نیز به شبکه آب شرب پایدار متصل خواهند شد، بیان کرد:

براساس برنامه‌ریزی صورت‌گرفته سه هزار و ۸۰۰ روستای کشور تا پایان دولت تدبیر از شبکه آب شرب برخوردار خواهند شد تا بر این اساس جمعیت روستایی برخوردار از آب شرب سالم و بهداشتی در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید به ۱۰ میلیون نفر برسد.

 

*** افزایش ۲.۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب با مصوبه یکپارچه‌سازی

 

اردکانیان در ادامه افزود: در حال حاضر در دنیا متوسط جمعیت شهری بهره‌مند از شبکه‌های آب سالم کمتر از ۹۰ درصد است؛ اما این رقم در شهرهای کشور ما نزدیک ۱۰۰ درصد و در روستاها حدود ۷۶ درصد است.

وزیر نیرو تأکید کرد: با وجود اقدامات بسیار خوبی که در این زمینه صورت گرفته است اما همچنان به‌میزان قابل ملاحظه‌ای فعالیت نیمه‌تمام در این زمینه باقی مانده است، بدین منظور برای افزایش سرعت خدمات‌رسانی به‌ویژه در روستاها این طرح در دستور کار قرار گرفته تا با استفاده از امکانات مالی و ظرفیت فنی و مهندسی قابل توجهی که در شهرها وجود دارد شاهد توسعه هرچه بیشتر فعالیت‌های اجرایی در این بخش باشیم.

وی با تأکید بر اینکه اجرای این مصوبه افزایش ۲٫۵برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آب و فاضلاب را به‌همراه خواهد داشت، ادامه داد: در این مصوبه تمامی جنبه‌های قانونی کار رعایت شده است.

 

*** رعایت اصل ۴۴ قانون اساسی برای مصوبه یکپارچه‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان، با اشاره به اینکه این مصوبه به هیچ عنوان خلاف اصل ۴۴ قانون اساسی نیست، اظهار داشت:

با توجه به اختیارات کاملی که به شورای‌عالی اداری داده شده است، این طرح با رعایت اصل ۴۴ قانون اساسی و هماهنگی‌های صورت‌گرفته با مراجع قانونی موجب تسریع خدمات‌رسانی در روستاها خواهد شد؛ در عین حالی که کوچک‌سازی نیز در جهت کارایی و بهره‌وری بیشتر صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول