کد خبر:149910
پ
اولویت صندوق ضمانت صادرات
معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک:

اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی

معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی را تشریح کرد.

معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی را تشریح کرد.

 

*** اولویت‌های صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای حمایت از طرح‌های تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محبوب پناهی با اشاره به فرآیند پذیرش، بررسی و صدور ضمانت‌نامه، اظهار داشت:

بررسی طرح‌های اشتغال‌زا، دانش‌بنیان، صادرات محور، طرح‌های سرمایه در گردش و توسعه که با ظرفیت کامل فعال هستند و طرح‌های ایجادی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، در اولویت صندوق قرار دارند و به‌صورت ویژه مورد حمایت این صندوق قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه افزود: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک به موجب قانون تأسیس خود، با هدف تسهیل در سرمایه‌گذاری و کوتاه کردن مدت‌زمان طرح‌های اشتغال‌زا و دارای توجیه اقتصادی با اولویت مناطق کمتر توسعه‌یافته تشکیل شده است و یکی از مهم‌ترین اهداف آن حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان است.

وی با اشاره به اولویت‌های اصلی صندوق تصریح کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان با رویکرد تولیدی و مجوز تولید از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا اصناف، می‌توانند از اولویت و امتیاز ویژه در کسب رتبه اعتباری در سیستم اعتبارسنجی صندوق برخوردار شوند.

 

*** میزان حمایت مالی صندوق از کارآفرینان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در پایان پیرامون میزان حمایت مالی صندوق از کارآفرینان، اظهار داشت:

صندوق با نگاه و رویکردی حمایتی در راستای صدور انواع ضمانت‌نامه، به‌خصوص صدور ضمانت‌نامه اعتباری جهت پوشش کسری وثیقه تسهیلات تا سقف ۷۰ درصد اصل و سود تسهیلات و در مناطق کمتر توسعه‌یافته تا ۸۵ درصد اصل و سود تسهیلات اقدام می‌نماید و سقف صدور ضمانت‌نامه صندوق مبلغ ۳۰ میلیارد ریال است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول