کد خبر:150014
پ
در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

افزایش آمار تولیدات کشور/ برنامه‌ریزی برای توسعه صنعتی ، معدنی و تجاری مناطق کم‌برخوردار

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش آمار تولیدات کشور از برنامه‌ریزی برای توسعه صنعتی ، معدنی و تجاری مناطق کم‌برخوردار خبر داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش آمار تولیدات کشور از برنامه‌ریزی برای توسعه صنعتی ، معدنی و تجاری مناطق کم‌برخوردار خبر داد.

 

*** افزایش تولیدات کشور در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، اظهار داشت:

با توجه به رصد و پایش مستمر آمار تولیدی کشور، خوشبختانه در ۷ ماهه نخست امسال عموم تولیدات کشور افزایشی بوده و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد مواجه شده‌اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با تدابیر اتخاذ شده کسری تولید آلومینیوم قطعا تا پایان سال جبران می‌شود و حوزه خودرو نیز با اصلاحات انجام شده در این صنعت و تامین نقدینگی مورد نیاز آن، شرایط خوبی را پیش روی خود می‌بیند.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال اقدامات بسیار خوبی در حوزه ساخت داخل، معادن و صنایع معدنی و غیره در سطح کشور انجام شده است که می‌تواند به توسعه مناطق مختلف سرزمینی ما بیش از پیش کمک کند و ضرورت دارد به اطلاع مردم عزیز کشورمان برسد.

رحمانی با اشاره به اهمیت تامین منابع مالی مورد نیاز واحدهای صنعتی، تصریح کرد:

هدایت بخشی از نقدینگی موجود در سطح جامعه که بالغ بر ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان است به سمت تولید، در عمل می‌تواند دست آوردهای بزرگی را برای بخش تولید کشورمان رقم بزند.

 

*** برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای توسعه صنعتی ، معدنی و تجاری 

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای توسعه صنعتی، معدنی و تجاری مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور، گفت:

این برنامه با لحاظ ظرفیت‌ها و مزیت‌های نسبی مناطق و استان‌های مدنظر در دستور کار است و خوشبختانه گام‌های عملی خوبی نیز در این خصوص نیز برداشته شده است.

وی افزود: در فاز نخست این طرح که در چارچوب محورهای ۷ گانه اقدامات وزارت صمت در سال جاری اجرایی می‌شود، ۱۲ استان براساس شاخص‌های محرومیت‌های صنعتی، معدنی و تجاری مورد توجه خواهند بود.

رحمانی ادامه داد: پارامترهایی چون سهم ارزش افزوده بخش صنعت، معدن و تجارت، نرخ بیکاری، تعداد کارگاه‌ها و معادن و همچنین تعداد شاغلین در بخش صنایع و معادن در طرح توسعه صنعتی، معدنی و تجاری مناطق محروم و کم‌برخوردار مدنظر هستند.

 

*** راهبرد اصلی طرح توسعه صنعتی ، معدنی و تجاری

 

وی تاکید کرد: در این طرح مولفه‌های مورد نظر شامل توجه به طرح‌های نیمه تمام صنعتی و صنایع معدنی، فعالیت‌های معدنی و زمین‌شناسی مناطق، تامین زیر ساخت‌های شهرک‌های صنعتی، احیا واحدهای راکد و نیمه فعال، اجرای پروژه ها با سرمایه‌گذاری جدید و پروژه‌های توسعه‌ای است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان، اظهار داشت:

راهبرد اصلی طرح توسعه صنعتی، معدنی و تجاری مناطق محروم و کم‌برخوردار متوجه محورهایی چون آمایش صنعتی، معدنی و تجاری مناطق، رعایت اولویت‌ها و اصلاح زیر ساخت‌ها و همچنین تکمیل حلقه‌های مفقوده زنجیره تولید استان‌های مورد نظر این طرح است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول