کد خبر:149684
پ
برگزاری هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی

هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان در زاهدان برگزار شد

هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان پیرامون بررسی مشکلات و رفع موانع تجارت مرزی، تجار وبازرگانان، حمل ونقل، امورگمرکی، کنسولی و روادید بین دو کشور در زاهدان برگزار شد.

هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی ایران و پاکستان پیرامون بررسی مشکلات و رفع موانع تجارت مرزی، تجار وبازرگانان، حمل ونقل، امورگمرکی، کنسولی و روادید میان دو کشور در زاهدان برگزار شد.

 

*** هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،هفتمین کمیته مشترک تجارت مرزی استان سیستان و بلوچستان و جمهوری پاکستان در زاهدان برگزار شد.

هدف از برگزاری هفتمین کمیته تجارت مرزی بررسی مشکلات و رفع موانع تجارت مرزی، تجار و بازرگانان، حمل‌ونقل، امور گمرکی، کنسولی و روادید میان دو کشور می‌باشد.

 

*** لزوم توسعه روابط اقتصادی

 

در این کمیته، دو طرف هماهنگی‌های لازم را در توسعه بیش‌ازپیش روابط اقتصادی، تبادل هیأت‌های تجاری، جذب سرمایه‌گذاری دوجانبه و ایجاد مراکز صنعتی مشترک انجام خواهند داد.

پنل های تخصصی ازجمله ترانزیت و حمل‌ونقل، گمرکات و بانکی، راه‌آهن، بازرگانی، شیلات و کشاورزی بین طرفین برگزار و پس‌ از آن میان طرفین تفاهم‌نامه مشترک به امضا خواهد رسید.

 

گفتنی است؛ ششمین کمیته مشترک تجارت مرزی جمهوری اسلامی ایران با هیأت پاکستانی ۲ مهرماه سال گذشته در شهر کویته پاکستان برگزار شد.

محور اصلی و هدف از تشکیل سلسه جلسات کمیته مشترک مرزی میان ایران و پاکستان توسعه روابط دوجانبه در زمینه های شیلاتی‌، حمل و نقل دریایی و ریلی ، بهبود تجارت مرزی‌، رفع موانع و مشکلات تجار و بازرگانان دو کشور و توسعه مبادلات تجاری دو طرف می باشد و امید است با همکاری‌های لازم  و خاصه استان سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان پاکستان‌، روابط تجاری و سطح مبادلات مرزی افزایش پیدا کند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت‌های قابل توجهی از نظر زیرساختی در بحث تجارت است، تسهیل روابط مرزی با جمهوری اسلامی ایران به نفع دوکشور است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول