کد خبر:149657
پ
کاهش قیمت لوازم یدکی خودرو
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات:

پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها در بازار لوازم یدکی خودرو

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات از پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها در بازار لوازم یدکی خودرو خبر داد.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات از پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها در بازار لوازم یدکی خودرو خبر داد.

 

*** بی‌تاثیری اصلاح قیمت بنزین در افزایش قیمت قطعات یدکی خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سیدمهدی کاظمی در رابطه با اوضاع و احوال بازار لوازم یدکی خودرو و ماشین‌آلات، اظهار کرد:

اصلاح قیمت بنزین تاثیری در افزایش قیمت قطعات یدکی خودرو نداشته است؛ ضمن اینکه در حال حاضر هیچ کمبودی در بازار لوازم یدکی دیده نمی‌شود؛ هرچند که آینده بازار نامعلوم است اما آنچه که در حال حاضر در بازار شاهد هستیم، ثبات قیمت‌ها است.

سخنگوی اتحادیه لوازم‌یدکی خودرو و ماشین‌آلات ادامه داد:

با توجه به اینکه شکایات مربوط به گرانی، کیفیت و نظایر آن به اتحادیه ارائه می‌شود، تاکنون گزارش اعتراضی در زمینه افزایش قیمت‌ قطعات یدکی خودرو به اتحادیه داده نشده است که نشان از آرامش بازار دارد.

وی با بیان اینکه تنها عامل موثر بر افزایش قیمت قطعات لوازم یدکی در آینده این بازار می‌تواند افزایش نرخ ارز باشد، خاطرنشان کرد:

افزایش نرخ ارز سبب افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی خواهد شد و در این شرایط واردکنندگان نیز به دلیل جلوگیری از ضرر، قطعات را با قیمت بیشتری عرضه خواهند کرد؛ بنابراین در صورت افزایش قیمت ارز، نرخ قطعات حدود پنج درصد افزایش خواهد داشت.

 

*** پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها در بازار لوازم یدکی خودرو

 

کاظمی افزود: هر چند بازار در آرامش به سر می‌برد و نگرانی از بابت کمبود قطعه وجود ندارد، اما رکود بازار منجر به ایجاد نگرانی در میان فعالان بازار شده است؛ چرا که با اصلاح قیمت بنزین، استفاده از خودرو احتمالا کاهش می‌یابد.

سخنگوی اتحادیه لوازم‌یدکی خودرو و ماشین‌آلات در پایان، اظهار داشت:

با روند فعلی پیش‌بینی می‌شود قیمت قطعات یدکی حتی نزولی شود؛ چراکه در صورت کاهش مصرف قطعات، فروشندگان برای پرداخت بدهی‌های خود ناگزیر به فروش قطعات با قیمت پایین‌تر خواهند بود، البته چنانچه سهمیه تاکسی‌ها نیز همچون وانت بارها که از روز گذشته (چهارشنبه) ۱۰۰ لیتر افزایش یافته، در روزهای آینده واریز می‌شود، شاهد بهبود شرایط خواهیم بود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به تازگی در شبکه‌های اجتماعی مطالبی در رابطه با افزایش قیمت لوازم یدکی خودرو منتشر شده که البته هیچ منبعی نداشته است و صحت و سقم آن قابل تایید نبود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول