کد خبر:149651
پ
واگذاری در خصوصی‌سازی
رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی:

موفقیت ۹۶ درصد از واگذاری‌ها در خصوصی‌سازی

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی از موفقیت ۹۶ درصد از واگذاری‌ها در خصوصی‌سازی خبر داد.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی از موفقیت ۹۶ درصد از واگذاری‌ها در خصوصی‌سازی خبر داد.

 

*** موفقیت ۹۶ درصد از واگذاری‌ها در خصوصی‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا صالح در سی و دومین جلسه شورای اطلاع‌رسانی روابط عمومی‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی که در سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد، اظهار داشت:

یکی از نکات اصلی اطلاع‌رسانی در سازمان خصوصی‌‌سازی این است که اقداماتی را که انجام داده و یا نداده‌ایم را در هر دو مورد اطلاع‌رسانی کنیم آن نیز به این جهت که در خصوص اقدامات صورت نگرفته از مردم راهکار دریافت کنیم، بر این اساس اگر نتوانیم اطلاع‌رسانی مناسبی انجام دهیم تصویر واقعی از عملکرد خود در ذهن جامعه ایجاد نکرده‌ایم.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که از زمان شکل‌گیری این سازمان تاکنون بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان واگذاری با قیمت زمان واگذاری انجام شده، ادامه داد:

از این میزان واگذاری حدود ۱۴۵ هزار میلیارد تومان واگذاری با موفقیت انجام شده و تنها حدود ۵ هزار میلیارد تومان واگذاری با مشکلاتی مواجه بوده است، بر این اساس می توان نتیجه گرفت که ۹۶ درصد واگذاری‌های این سازمان از زمان شکل‌گیری با موفقیت همراه بوده است.

وی افزود: این سازمان از جمله جاهایی است که باید ۱۰۰ درصد اطلاعات آن در اختیار مردم قرار گیرد بر این اساس یکی از اولین اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود تبدیل سازمان خصوصی‌سازی به اتاق شیشه‌ای است.

 

*** تشکیل سامانه نظارتی در خصوصی‌سازی

 

صالح بیان کرد: یکی از اقداماتی که در ماه‌های اخیر در سازمان خصوصی‌سازی انجام شده درج اطلاعات مربوط به کلیه بنگاهای قابل واگذاری به تفکیک استان در سایت این سازمان است.

رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی افزود: در گام بعدی قصد داریم سامانه نظارتی در این سازمان تشکیل دهیم تا نظارت‌های پس از واگذاری شرکت‌ها را افزایش داده و این کار را دقیق‌تر انجام دهیم.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر بنا داریم همه واگذاری‌های خود را در بورس اوراق بهادار انجام دهیم تا واگذاری‌های این سازمان با شفافیت بیشتری انجام شود.

صالح اضافه کرد: همچنین در راستای اطلاع‌رسانی گسترده، جزئیات مربوط به تمامی واگذاری‌های پرحاشیه سازمان خصوصی‌سازی از جمله ایران ایرتور، هپکو، آلومینوم المهدی، پالایش نفت کرمانشاه و غیره بر روی سایت این سازمان قرار گرفته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی در پایان، اظهار داشت:

علاوه بر اقدامات ذکر شده بنا داریم به صورت سر زده نیز از بنگاه‌ها و شرکت‌های واگذار شده بازدید داشته باشیم تا از این طریق متوجه شویم که اطلاعات و گزارشات ارسالی توسط خریداران شرکت‌های واگذار شده چقدر با واقعیت همخوانی دارد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول