کد خبر:149896
پ
صالحی نیا
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران:

بازگشت ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه تولید، تا پایان سال ۹۸

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بازگشت ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه تولید، تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بازگشت ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه تولید، تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

 

*** بازگشت ۱۵۰۰ واحد تولیدی راکد کشور به چرخه تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محسن صالحی‌نیا در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی برازجان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:

اکنون بخشی از واحدهای تولیدی کشور با رکود مواجه شده‌اند و یا کمتر از ظرفیت اسمی خود تولید می‌کنند که طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تا پایان سال جاری ۱۵۰۰ واحد کوچک و متوسط به چرخه تولید کامل باز می‌گردند.

محسن صالحی‌نیا افزود: برای تحقق این هدف، بخشی از واحدها نیاز به تأمین مالی و اعطای تسهیلات و شماری دیگر به خدمات نرم‌افزاری مناسب از نظر بهبود فرآیند و شاخص‌های تولید، مشتری پذیری و زنجیره تأمین مواد اولیه نیاز دارند که باید روی آن‌ها کار شود.

وی اضافه کرد: با توجه به این موارد با راه‌اندازی کلینیک‌های کسب‌وکار در استان‌ها، آسیب‌شناسی و کار کارشناسی تلاش می‌شود واحدهای بیشتری وارد مدار تولید شوند.

 

*** به‌روزرسانی و عارضه‌یابی

 

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد:

به‌روزرسانی و عارضه‌یابی حرکتی مستمر است که مدیران، مسئولان فنی و بازاریاب‌های واحدهای تولیدی باید مدنظر داشته باشند و ما هم به‌عنوان بخش سیاست‌گذاری و حامی در کنار آن‌ها هستیم.

صالحی‌نیا به خوشه صنعتی خرمای استان بوشهر که برتر کشوری محسوب می‌شود اشاره کرد و گفت:

استان بوشهر به لحاظ ظرفیت و قابلیت‌هایی که دارد، شرایطی فراهم‌شده تا با ایجاد تنوع در نوع فرآیند تولید، بسته‌بندی و بازاریابی توسعه خوشه خرما تأثیر بسیار خوبی از منظر ارزش‌افزوده، اشتغال و کار بیشتر ایجاد کند.

 

*** تأمین منابع بیشتر در قالب خوشه خرما

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان، اظهار داشت:

برای حمایت از واحدهای تولیدی آنجایی که لازم باشد تأمین منابع بیشتر در قالب خوشه خرما به‌صورت بلاعوض به آن‌ها کمک بشود و واحدهایی که در زمینه تولید و سرمایه در گردش مشکل دارند، تسهیلاتی از منابع تبصره ۱۸ برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول