کد خبر:149439
پ
اصلاحات در بودجه کشور
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

لزوم افزایش صادرات غیر‌نفتی به ۴۸ میلیارد دلار تا پایان سال ۹۹

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر لزوم افزایش صادرات غیر‌نفتی به ۴۸ میلیارد دلار تا پایان سال ۹۹ تاکید کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر لزوم افزایش صادرات غیر‌نفتی به ۴۸ میلیارد دلار تا پایان سال ۹۹ تاکید کرد.

 

*** لزوم افزایش صادرات غیر‌نفتی به ۴۸ میلیارد دلار تا پایان سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت:

طبق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته در جلسه امروز اقتصاد مقاومتی، باید صادرات غیرنفتی را در سال آینده به ۴۸ میلیارد دلار برسانیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود:

ما در شرایط تحریمی قرار داریم و نمی‌توانیم ارز نفتی را در بودجه لحاظ کنیم، به همین دلیل باید صادرات غیر‌نفتی خود را گسترش دهیم.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته بیش از ۵۰ میلیارد دلار از صادرات نفتی درآمد داشتیم که در حال حاضر این بخش از منابع ارزی را نداریم و باید از منابع ارزی دیگری استفاده کنیم و آن منابع دیگر، صادرات غیر‌نفتی است.

 نوبخت افزود: صادرات غیرنفتی ما به ۱۵ کشور اطراف صورت می‌گیرد و باید صادرات خود را به این کشورها گسترش دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: جلسه امروز معطوف به گسترش صادرات غیر‌نفتی بود، تا به چه ترتیبی موانع صادرات خود را به این ۱۵ کشور برطرف کنیم و طبق هدف‌گذاری‌های صورت گرفته، ۲۴ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی را که در حال حاضر داریم به ۴۸ میلیارد دلار در سال آینده برسانیم.

 

*** سازوکارهای افزایش صادرات غیرنفتی

 

وی خاطر نشان کرد: در این جلسه سازوکارهای افزایش صادرات غیر‌نفتی مطرح شد و همه سعی ما بر این است که کشور را به گونه‌ای مدیریت کنیم تا بتوانیم بودجه را از ارز حاصل از نفت جدا کنیم.

نوبخت در ادامه در مورد پرداخت‌های حمایتی، گفت:

افرادی که متقاضی دریافت حمایت معیشتی هستند، می‌توانند از طریق مسیرهای اعلام شده وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اقدام کنند و در صورت تایید حمایت معیشتی آنها پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور افرادی را که مشمول این دریافت شوند در ماه آینده به همراه کسانی که مشمول دریافت یارانه از قبل بودند به صورت یک‌جا پرداخت‌ها را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: افرادی که یارانه معیشتی حق آنها بوده و این ماه این یارانه را دریافت نکردند، هر دو ماه را به صورت یک‌جا دریافت خواهند کرد.

نوبخت افزود: برنامه‌ریزی وزارت رفاه برای دریافت یارانه حمایتی برای حدود ۶۰ میلیون نفر بود که در مرحله اول ۲۴۲۰ میلیارد تومان به حساب ۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار سرپرست خانوار واریز شد.

 

*** آغاز سهمیه‌بندی بنزین از ۲۴ آبان

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: منابعی که از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی و سهمیه‌بندی کردن بنزین حاصل می‌شود، به مردم برگردانده خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش صادرات غیر‌نفتی افزود: سهمیه‌بندی بنزین را از ۲۴ آبان شروع کردیم و یارانه‌های این ماه را از محل تنخواه پرداخت کردیم و برای ماه آینده به فاصله یک ماه بعد از ۲۴ آذرماه این اقدام انجام خواهد شد.

نوبخت گفت: این سازمان نظارت و مدیریت بر پرداخت‌ها را بر عهده دارد و ما بعد از گذشت یک ماه، گزارش رقم دریافتی حاصل از مدیریت سوخت را به مردم ارایه خواهیم داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پایان، اظهار داشت:

در صورتی که رقم حاصل از مدیریت سوخت بیشتر از پیش‌بینی ما نیز باشد، ما حق استفاده از آن را نداریم و همه آن را به مردم بر می‌گردانیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول