کد خبر:149233
پ
نیازهای وارداتی
معاونت امور صنایع وزارت صمت:

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت امور صنایع وزارت صمت و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

معاونت امور صنایع وزارت صمت از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این معاونت و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته خبر داد.

معاونت امور صنایع وزارت صمت از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان این معاونت و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته خبر داد.

 

*** ضرورت بهره‌مندی از برنامه‌های حمایتی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی نیارکی در نشست شورای مدیران معاونت امور صنایع که با حضور مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته وزارت صمت برگزارشد با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از برنامه‌های حمایتی این صندوق، اظهار داشت:

با امضای این تفاهم‌نامه بسترهای لازم برای توسعه همکاری میان دو مجموعه فراهم خواهد شد و صنایع مختلف اعم از صنایع دانش‌بنیان، نوین و غیره شناسایی و برای بهره‌مندی از سیاست‌های حمایتی این صندوق نظیر ارائه تسهیلات و ضمانت‌نامه معرفی خواهند شد.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت ارتقاء و توانمندسازی صنایع کشور وبهره‌مندی از پتانسیل‌های صنایع نوین و دانش‌بنیان را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت برشمرد و گفت:

همکاری مشترک دو مجموعه نقطه عطفی برای پوشش کاستی‌ها و مشکلات صنایع مختلف و ارتقاء توانمندی‌های این صنایع خواهد بود.

 

*** صنایع مورد حمایت صندوق

 

در این نشست رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته نیز با اشاره به بازنگری اساسنامه این صندوق، اظهارداشت:

اساسنامه جدید با امضای هیأت وزیران، معاون اول رئیس‌جمهور و تاییدیه شورای نگهبان صورت گرفت.
به گفته رضا نقی‌پور در اساسنامه قبلی نام صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک بوده و سرفصل الکترونیک برای مجموعه متصور بود ولی طبق اساسنامه جدید ۱۲ سرفصل به منظور حمایت از صنایع پیشرفته و های‌تک به وظایف و اختیارات مجموعه افزوده شد.

نقی‌پور در ادامه با تشریح صنایع مورد حمایت این صندوق گفت:

در حال حاضر صیانت از صنایع نو و دانش‌بنیان نظیر صنایع نانو، میکروالکترونیک، انرژی‌های نو، اتوماسیون، پلیمرو… به صندوق صنایع پیشرفته اضافه شده است.

 

*** افزایش سقف تسهیلات قابل ارائه به ۵۰ میلیارد ریال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در پایان از افزایش سقف تسهیلات قابل ارائه از ۳۰ میلیارد ریال به ۵۰ میلیارد ریال خبر داد و اظهار داشت:

طی ۶ ماه ابتدای سال جاری تعداد قراردادهای تسهیلات مالی به ۳۷ مورد به ارزش ۳۴۷ میلیارد ریال رسید که نسبت به دوره قبل که ۱۹۳ میلیارد ریال بود ۸۰ درصد افزایش نشان داد و در صدور ضمانت‌نامه نیز با رشد ۱۵ درصدی  از ۴۵۸ میلیارد ریال ۶ ماهه سال گذشته به ۵۲۵ میلیارد ریال درمدت مشابه سال جاری افزایش یافت.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول