کد خبر:149212
پ
پورتال زنان کارآفرین
رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین:

راه‌اندازی پورتال زنان کارآفرین تا پایان سال ۹۸

رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین از راه‌اندازی پورتال زنان کارآفرین تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین از راه‌اندازی پورتال زنان کارآفرین تا پایان سال ۹۸ خبر داد.

 

*** راه‌اندازی پورتال زنان کارآفرین تا پایان سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فریبا مهدیون راه‌اندازی پورتال زنان کارآفرین را یکی از پروژه‌های اصلی انجمن ذکر کرد و اظهار کرد:

بر این اساس قرار است اطلاعات تمام زنان کارآفرین و دارای کسب و کار با شاخص‌های تعریف شده را در این پرتال وارد کنیم.

رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین افزود:

این اطلاعات به روزآوری و صحه‌گذاری می‌شود تا بر اساس آن، بحث‌های آموزشی، مشاوره‌ای، الگوسازی را پیاده کنیم و در واقع دختران جوان با مراجعه به این پورتال آموزش، مشاوره دریافت کنند و از تجارب زنان کارآفرین استفاده کنند.

وی اضافه کرد: به نظر ما متولی اصلی آن معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری است و مشاورین امور زنان تمام دستگاه‌ها می‌توانند ذینفعان این پروژه باشند و از آن حمایت کنند.

مهدیون گفت: در حال حاضر مطالعات در این زمینه در حال انجام است و طرح اولیه نیز آماده می‌شود و امیدواریم تا پایان امسال این پیشنهاد را آماده کنیم تا دستگاه‌ها بتوانند در این زمینه با ما همکاری کنند.

 

*** فعالیت انجمن ملی زنان کارآفرین

 

رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین با تاکید براینکه زنان و مردان کارآفرین ویژگی مشترکی دارند، افزود:

اما برخی مسائل تنها مربوط به زنان است، برای نمونه هارمونی میان کار و زندگی در زن کارآفرین پررنگ‌تر از مرد کارآفرین است زیرا علاوه بر وظیفه همسری و مادری در محل کار باید کارآفرین و مدیر باشد و برقراری این تعادل یکی از مسوولیت‌های یک زن کارآفرین است.

وی درباره فعالیت این انجمن، گفت: این انجمن با هدف توسعه و ترویج کارآفرینی در زنان و دختران جوان تاسیس شد.

مهدیون افزود: این هدف از طریق برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی، جلسات مشاوره‌ای، نشست‌های تخصصی، سفرهای فصلی به استان‌های مختلف و نشست با کارآفرینان و دانشجویان و فارغ‌التحصیلان، برگزاری همایش‌های سالیانه با موضوعات مختلف کارآفرینی زنان محقق می‌شود.

رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین گفت:

ساختار انجمن ملی زنان کارآفرین از هیات مدیره، کمیته و کارگروه‌ تشکیل شده است که کمیته‌ها در سیاستگذاری به هیات مدیره کمک می‌کند و کارگروه‌ها بازوی تخصصی و اجرایی انجمن هستند.

وی ادامه داد: در این انجمن کمیته‌های آموزش، مشاوره و پژوهش فعال است و هر کدام در حوزه مربوط به خود فعالیت می‌کنند، کارگروه‌ها نیز به موجب انواع فعالیت‌هایی که در انجمن دارند تقسیم‌بندی می‌شوند؛ برای نمونه کارگروه تخصصی فناوری اطلاعات، ۲۰ نفر از اعضای ما در آن فعالیت می‌کنند.

 

*** شاخص‌های تعریف شده زنان کارآفرین

 

مهدیون افزود: بحث شناسایی و الگوسازی از اقدامات مهم این انجمن است که بر آن تمرکز دارد.

رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین با بیان اینکه در بحث شناسایی زنان کارآفرین شاخص‌هایی تعریف شده، افزود:

برخی از این شاخص‌ها بر اساس اساسنامه و برخی مطابق با آئین‌‌نامه‌های داخلی تعریف شده است که زنان کارآفرین و دارای کسب‌و‌کار با این ویژگی‌ها می‌توانند عضو انجمن شوند.

وی ادامه داد: برخی موارد نیز شناسایی و ترویج کارآفرینی از طریق پروژه‌هایی است که از طریق مشارکت معاون زنان و خانواده ریاست‌جمهوری انجام می‌شود و تعریف می‌کنند که برای نمونه زنان کارآفرین در استان‌های مرزی و محروم شناسایی شود.

مهدیون اضافه کرد:براین اساس پیشنهادی برای اجرای این پروژه‌ها ارائه می‌دهیم و در همین راستا سال گذشته ۲۶ نفر از زنان کارآفرین مناطق محروم را شناسایی کردیم و در انتهای سال در جشنواره‌ای معرفی شدند و کتاب مشخصات این زنان کارآفرین نیز تدوین شد.

رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین بیان کرد:

در برنامه‌های امسال نیز شناسایی زنان کارآفرین هشت استان مرزی و محروم را در برنامه داریم و علاوه بر اینکه برنامه‌هایی برای ترویج و کارآفرینی زنان داریم با دستگاه‌ها و سازمان‌های فعال در این حوزه همکاری می‌کنیم تا این مساله را سرعت دهیم.

 

*** عمده مسائل زنان کارآفرین

 

وی با بیان اینکه این انجمن نمی‌تواند همچون بنگاه اقتصادی تسهیلاتی را به افراد بدهد، افزود:

کاری که ما انجام می‌دهیم این است که آموزش‌های لازم را ارائه دهیم و تجارب مختلف را در اختیار آنها قرار دهیم.

مهدیون بیان کرد: چنانچه افراد در حوزه‌های صنفی مربوط به خود مشکلاتی داشته باشند راهنمایی می‌کنیم تا به کدام‌ یک از مراکز صنفی برای رفع مشکل خود مراجعه کنند.

رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین درباره عمده مسائل زنان کارآفرین، گفت:

دو قسم مراجعه کننده داریم؛ یکسری اعضای انجمن است که ممکن است مسائل و مشکلاتی در حوزه کسب‌و‌کارهمچون مشکلات بیمه، مالیات و مسائل حقوقی داشته باشد و یکسری نیز مشکلاتی در زمینه توسعه کسب‌و‌کار همچون تامین سرمایه بیشتر و دریافت تسهیلات دارند.

وی در ادامه گفت: بخشی از نیازهای زنان کارآفرین نیز مربوط به بحث‌های مهارتی است که در این زمینه‌ها می‌توانیم از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی و یا هدایت آنها به طرف سازمان‌ها و ارگان‌هایی که نتوانستند مشکلات خود را حل کنند اراه دهیم.

 

*** ورود افراد به فرآیند کارآفرینی

 

مهدیون افزود: البته برخی نیز می‌خواهند به تازگی وارد فرآیند کارآفرینی شوند که نیازهای متفاوتی با افرادی که این کار را شروع کردند دارند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین در پایان، اظهار داشت:

این افراد در ابتدا باید بدانند که چگونه ایده‌ای را به طرح، طرح را به کسب‌و‌کار تبدیل کنند و برای اجرای آن به چه میزان سرمایه‌گذاری و شتاب‌دهنده احتیاج دارند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول