کد خبر:149071
پ
تابش
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان:

افزایش ۳۹ درصدی تعداد بازرسی‌های سازمان حمایت در سطح کشور

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از افزایش ۳۹ درصدی تعداد بازرسی‌های سازمان حمایت در سطح کشور خبر داد.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از افزایش ۳۹ درصدی تعداد بازرسی‌های سازمان حمایت در سطح کشور خبر داد.

 

*** تورم ۴ درصدی با افزایش قیمت بنزین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس تابش در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور که با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، وزرای صنعت، معدن و تجارت، دادگستری و کار برگزار شد، اظهار داشت:

در هفته بعد از افزایش قیمت بنزین نسبت به هفته قبل آن، تعداد بازرسی‌های بازرسان سازمان حمایت در سطح کشور، ۳۹٫۶ درصد افزایش یافته است.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود:

در همین راستا تعداد پرونده‌های متشکله ۴۵٫۵ درصد و همچنین ارزش ریالی پرونده‌های متشکله نیز ۱۹۳٫۴۴ درصد با رشد مواجه بوده است.

وی ادامه داد: پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، جلسه تنظیم بازار با این ذهنیت که جلوی بار روانی که بر اثر برخی سودجویی‌ها ایجاد می‌شود.

تابش گفت: بر اساس اعلام بانک مرکزی اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، ۴ درصد تورم در پی خواهد داشت و مرکز پژوهش‌های بازرگانی این تورم را ۴.۱ مستقیم و ۱.۷ غیرمستقیم اعلام کرده است.

 

*** افزایش ۱۲.۷ درصدی تعداد بازرسی‌ها

 

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان افزود:

طرح تشدید بازرسی در این راستا و در سطح استانها در حال اجرا است، از استان‌ها خواستیم که از ابزار بورس استفاده کنند که بورس عامل افزایش قیمت‌ها نشود.

وی خاطرنشان کرد: از سرمنشا کالا روند قیمتی را مورد بازرسی و رصد قرار می‌دهیم که آمار نشان می‌دهد در ۷ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ تعداد بازرسی‌ها ۱۲.۷ درصد افزایش یافته است و تعداد پرونده‌های متشکله ۵۶٫۶ و ارزش ریالی پرونده‌ها ۷۳ درصد افزایش داشته است.

تابش اعلام کرد: روند قیمتی ۵۳ قلم از ۱۰۰ قلم کالای اساسی و مورد نیاز مردم که مورد رصد روزانه است کاهشی است، ۱۶ مورد افزایش آن بالای ۵ درصد بوده است و قیمت ۲۲ قلم ثابت بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پایان، اظهار داشت:

با اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، اثرات روانی روی کالا و خدمات تاثیری نداشته و مدیریت اعمال شده است و با توجه با ابلاغ افزایش پیدا نکردن قیمت به ۹۶ انجمن و تشکل بخش خصوصی، خوشبختانه انجمن‌های مختلف صنفی و صنعتی کشور همکاری خوبی داشته‌اند که امیدوارم این روند تداوم داشته یابد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید