کد خبر:148038
پ
زلزله‌زدگان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد

حضور وزیر صنعت در مناطق زلزله‌زده / دستور وزیر صمت برای بسیج امکانات جهت کمک به زلزله‌زدگان

در پی زلزله شدید بامداد امروز در شهرستان میانه، وزیر صنعت ضمن لغو برنامه‌های سفر به آذربایجان شرقی و حضور وزیر صنعت در مناطق زلزله‌زده دستور بسیج کلیه امکانات جهت امدادرسانی به زلزله‌زدگان را صادر کرد.

در پی زلزله شدید بامداد امروز در شهرستان میانه، وزیر صنعت ضمن لغو برنامه‌های سفر به آذربایجان شرقی و حضور وزیر صنعت در مناطق زلزله‌زده دستور بسیج کلیه امکانات جهت امدادرسانی به زلزله‌زدگان را صادر کرد.

 

*** تغییر برنامه وزیر صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی با تغییر برنامه سفر خود، ساعتی زودتر وارد تبریز می‌شود تا ضمن شرکت در جلسات ستاد بحران آذربایجان شرقی در امدادرسانی به زلزله‌زدگان مشارکت کند.

بر این اساس و طبق اعلام مرکز روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت جلسات از پیش تعیین شده وزیر صنعت که لغو گردیده در زمانی دیگر برگزار خواهد شد.

همچنین رضا رحمانی ضمن بررسی وضعیت خسارات احتمالی زلزله به واحدهای صنعتی و تولیدی و تجاری شهرستان میانه در جلسه ستاد بحران استان آذربایجان شرقی شرکت کرد.

 

بر اساس این گزارش، وزیر صنعت، معدن و تجارت که جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی است، برنامه‌های سفر امروز خود را به این استان لغو کرد تا موضوع زمین‌لرزه و خسارات احتمالی آن را به صورت اضطراری مورد بررسی قرار دهد.

برگزاری میز ساخت داخل در حوزه خودرو و مس، کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان آذربایجان شرقی و شرکت در اختتامیه جشنواره ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۱۹) از جمله این برنامه‌ها بودند.

 

*** بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه ایدرو در رینوتکس ۲۰۱۹ تبریز/۱۸:۰۰

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده در شهرستان میانه، از غرفه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در هفتمین نمایشگاه ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۱۹) در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز بازدید کرد.

در این بازدید، مسئولان غرفه ایدرو در خصوص طرح‌های فناورانه و بهم‌رسانی کسب‌وکارهای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به وزیر صمت توضیحاتی ارائه کردند.

 

سفر وزیر صمت به تبریز

 

*** بازدید وزیر صنعت از نمایشگاه ربع رشیدی (رینوتکس ۲۰۱۹) در تبریز/۱۷:۰۰

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از بازدید از مناطق زلزله زده در شهرستان میانه، از نمایشگاه ربع رشیدی( رینوتکس ۲۰۱۹) در محل نمایشگاه بین المللی تبریز بازدید به عمل آورد.

هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی (رینوتکس) از ۱۳ تا ۱۷ آبان ماه در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار شد.

بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ طرح، ایده و محصول فناورانه و دانش‌بنیان برای شرکت در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده بودند.

در مدت برپایی این نمایشگاه، بیش از ۳۰ رویداد فناورانه شامل نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌های علمی و رویدادهای استارتاپی برگزار شد.

رینوتکس ۲۰۱۹ با هدف حضور تعدادی از شرکت‌های فناور، دانش‌بنیان و صنعتی برگزار شده بود و بسیاری از این شرکت‌ها دارای نیازهای فناورانه برای پروژه‌های ساخت داخل خود بودند.

 

 

سفر وزیر صمت به تبریز

 

*** وزیر صمت در گفتگوی زنده با رسانه ملی در روستای ورنکش میانه / ۱۵:۱۶

 

رضا رحمانی در بازدیدی که از روستای زلزله زده ورنکش در بخش ترکمانچای شهرستان میانه داشت در یک گفتگوی زنده تلویریونی با رسانه ملی، بیان کرد:

همه عوامل و دستگاه‌های مرتبط برای خدمت‌رسانی به مردم حادثه‌دیده بسیج شده‌اند و ما نیز برنامه‌های از پیش تعیین‌شده سفرمان را به همین منظور لغو کردیم.

وی با اعلام اینکه رسانه ملی همکاری خوبی در پوشش خبری این حادثه داشت، افزود:

عملیات آواربرداری با تمام امکانات و بسیج نیروهای مردمی، ارتش، نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاه‌های دولتی ذیربط در حال انجام است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با تاکید بر اینکه همگان باید تلاش کنند که آرامش بار دیگر به این‌مردم برگردد، گفت:

مطمئنا دولت برای جبران خسارت‌های زلزله با جدیت وارد میدان خواهد شد و کمک خواهد کرد.

 

وزیر صمت در گفتگوی زنده با رسانه ملی در روستای ورنکش میانه

 

*** بازدید وزیر صمت از مناطق زلزله‌زده روستای ورنکش شهرستان میانه / ۱۴:۳۰

 

رضا حمانی در بازدیدی که از مناطق زلزله‌زده روستای ورنکش از بخش ترکمنچای شهرستان میانه داشت ، ضمن بررسی وضعیت خسارات زلزله به مردم و مناطق روستایی دستورات لازم را برای تسریع در پیگیری امور مربوط به امدادرسانی نیز داد.

 

بازدید وزیر صمت از مناطق زلزله‌زده روستای ورنکش شهرستان میانه 

 

*** وزیر صنعت در جلسه شورای اداری و مدیریت بحران بخش ترکمانچای شهرستان میانه/۱۳:۰۰

 

رضا رحمانی در جلسه شورای اداری و مدیریت بحران بخش ترکنمچای شهرستان میانه بیان کرد:

جلسات و برنامه‌های امروز در این استان از جمله میز ساخت داخل، حضور در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و حضور اختتامیه رینوتکس را به خاطر موقعیت ویژه‌ای که بدلیل زلزله پیش آمد را لغو کردیم تا مدیران و عوامل اجرایی استان با فراغ بال بیشتر به روند امدادرسانی کمک کنند.

 

*** کار بازسازی و ایمن‌سازی مناطق آسیب‌دیده را جدی بگیرید

 

وزیر صنعت با اعلام اینکه تمامی دستگاه‌های ذیربط آمادگی خود را برای رفع نیازهای زلزله‌زدگان و کمک به روند امدادرسانی اعلام کرده‌اند، اضافه کرد:

دستگاه‌ها از لحظات اول پای کار بودند و با تمام توان برای رفع نیازهای زلزله‌زدگان تلاش کردند و شخص رئیس‌جمهور، معاون اول ایشان و وزیر کشور نیز پیگیر کارها هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت که جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان شرقی نیز هست، ادامه داد:

کار بازسازی و ایمن‌سازی مناطق آسیب‌دیده را جدی بگیرید و در زمینه امدادرسانی و بازسازی هر کاری لازم است ما انجام خواهیم داد.

 

گفتنی است در این جلسه استاندار آذربایجان شرقی و نمایندگان مردم شبستر و میانه در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران شهرستانی نیز حضور داشتند و گزارش‌های خود را ارائه دادند.

 

 

*** حضور وزیر صمت در جلسه ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی/۱۰:۳۰

 

رضا رحمانی در جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی که در محل استانداری این استان برگزار شد، شرکت کرد و در سخنانی تصریح کرد:

تمامی امکانات وزارتخانه در استان آذربایجان شرقی در اختیار ستاد مدیریت بحران این استان قرار گرفته و برای امدادرسانی بسیج شده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های سفر خود را برای پیگیری امور مناطق زلزله‌زده لغو کرده‌ام، بیان کرد:

برای شرکت در نمایشگاه فناوری رینوتکس و جلسات حاشیه‌ای آن از جمله نیز تعمیق ساخت داخل و جلسه صادرات غیرنفتی استان به این استان سفر کرده بودم که بخاطر اهمیت پیگیری خسارات احتمالی زلزله و امدادرسانی این جلسات و برنامه‌ها را لغو کرده‌ام.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گفت:

از تمامی دستگاه‌های ذیربط مانند سپاه، بنیاد مسکن، اورژانس، نیروی انتطامی و هلال احمر برای تامین امنیت و امدادرسانی به موقع تشکر می‌کنم.

 

 

حضور وزیر صمت در جلسه ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی

 

*** در خواست وزیر صمت از تمامی دستگاه‎ها، صاحبان صنایع و مردم

 

بازرس ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه اظهار داشت:

وزیر صمت از تمامی دستگاه‌ها، صاحبان صنایع و مردم خواست تا بار دیگر اتحاد و همدلی خود را به منصه ظهور بگذارند.

جواد کلاهدوزان در ادامه بیان کرد: وزیر صمت با اطلاع از موضوع زلزله در استان آذربایجان شرقی، بلافاصله با اولین پرواز در تبریز حضور یافت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در اولین ساعات وقوع زلزله در استان آذربایجان شرقی، در جلسه ستاد مدیریت بحران استان شرکت و از نزدیک در جریان امورات رسیدگی به مصدومان و مناطق زلزله زده قرار گرفت.

بازرس ویژه وزیر صمت با تاکید بر اینکه رحمانی هرگونه مساعدت و رسیدگی به مردم خسارت دیده را مورد تاکید قرار داده است، گفت:

وزیر صنعت از تمامی ادارات ذیربط و صاحبان صنعت و مردم خواست تا اتحاد و همدلی خود را بار دیگر با‌ همت نشان دهند و برای هریک از مجموعه‌ها وظایف خاصی تعیین کرد.

 

 

*** حضور وزیر صنعت در جمع خبرنگاران / ۱۰:۰۰

 

رضا رحمانی که جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان شرقی نیز هست، پیش از آغاز جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان آذربایجان شرقی برای پیگیری خسارات زلزله بامداد امروز، در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت:

آماری از خسارات در مناطق زلزله‌زده در دسترس نیست و در حال حاضر امدادرسانی و نجات هموطنان عزیزمان در اولویت است و کار پاکسازی مناطق زلزله‌زده باید انجام بشود.

وی با اعلام اینکه رییس‌جمهور، معاون اول و وزیر کشور از بدو حادثه پیگیر امور بودند، تصریح کرد:

معاون اول و وزیر کشور دستورات لازم را داده‌اند و بنده نیز به عنوان جانشین ستاد اقتصاد مقاومتی در آذربایجان شرقی پیگیر امور خواهم بود.

 

*** همه امکانات باید برای امدادرسانی با حفظ آرامش بسیج شود

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه آرامش در مناطق زلزله‌زده باید حفظ شود، اضافه کرد:

همه امکانات باید بسیج شود و آرامش باید حفظ شود تا امدادگران کار خود را انجام دهند.

رحمانی با بیان اینکه برنامه‌های سفر امروز خود را برای پیگیری امور در مناطق زلزله‌زده لغو کرده‌ام، گفت:

امروز قرار بود میز ساخت داخل در حوزه خودرو و مس برگزار شود، کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی را داشتیم و قرار بود در اختتامیه رینوتکس ۲۰۱۹ شرکت کنیم که متاسفانه این حادثه اتفاق افتاد.

 

حضور وزیر صنعت در ستاد مدیریت بحران

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول