خبرنگار :
پ
رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع:

فرهنگ صنعتی پیش نیاز توسعه صنعتی/خبرگزاری صنایع کارآفرینان،صنایع برتر و کالاهای رقابت پذیر را به مردم معرفی کند+فیلم

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران با اشاره به اینکه فرهنگ صنعتی پیش‌نیاز توسعه صنعتی است، ازخبرگزاری صنایع وسایر رسانه‌ها درخواست معرفی کارآفرینان، صنایع برتر و کالاهای رقابت‌پذیر را به مردم کرد تا فرهنگ آن‌ها نسبت به کالای داخلی افزایش یابد.

 

*** ضرورت باور و نگرش بایسته برای ارتقای فرهنگ صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فاطمه پهلوانی در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، با اشاره به رابطهٔ فرهنگ با صنعت، اظهار داشت:

هردو نسبت به هم رویکرد تعاملی دارند و طبیعتاً تکنولوژی و صنعت موجب تغییر فرهنگ‌ها در جوامع شده و همواره توانستند با خودشان نگرش‌ها و باورهایی را همراه داشته باشند، بنابراین صنعت می‌تواند بر روی فرهنگ تأثیرگذار باشد و قطعاً فرهنگ نیز به همین شکل می‌تواند بر روی صنعت تأثیر بگذارد.

وی با اشاره به خودکفایی در بخش‌های مختلف صنعتی، ادامه داد:

عِرق ملی مردم نسبت به کالاهای تولیدی خود فرهنگی است که موجب رشد صنعت و افزایش کیفیت خدمات می‌شود.

 

 

*** تاثیرگذاری متقابل صنعت و فرهنگ

 

وی افزود: توسعه صنعتی به تعبیری نیازمند یک نهضت ملی است که تمام ارکان آن باهم همکاری داشته باشند و حمایت کنند تا توسعه به معنای واقعی اتفاق بیفتد.

پهلوانی در رابطه با ارتقا توسعه صنعتی، عنوان کرد:

اگر ارق، باور، نگرش و بینش برای بالابردن جایگاه صنعت کشور و رساندن به افق پیش‌بینی‌شده وجود نداشته باشد، فرهنگ صنعتی ارتقاء پیدا نخواهد کرد.

 رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران، در ادامه تصریح کرد:

وقتی تولیدکننده‌ای کالای ارزشمند، باکیفیت و قابل‌رقابت با محصولات خارجی تولید می‌کند و در شاخص‌های رقابت‌پذیری رتبه خوبی دارد، باید از آن حمایت کرد چراکه اگر این حمایت صورت نگیرد موجب ضعف فرهنگ صنعتی می‌شود.

در سال‌های گذشته دستاوردهای خوبی داشتیم و واحدهای صنعتی در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی که بر کشور اعمال‌شده است، محصولات خیلی خوبی را وارد بازار کرده‌اند.

وی افزود: در این شرایط کالاهای داخلی فرصت توسعه پیدا می‌کنند و محصول ایرانی موردتوجه قرارمی‌گیرد و همین توجه مسیر رشد برخی کالاها را طی می‌کند و همچنین رقابت خوبی ایجاد می‌شود که موجب بالا رفتن سطح استاندار و کیفیت کالاها می‌شود تا درنهایت بتوانند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

 

 

*** نقش فرهنگ صنعتی در توسعه صنعتی

 

پهلوانی یادآور شد: فرهنگ صنعتی در توسعه صنعتی نقش دارد اما باید توجه کرد که این سرویس‌ها، خدمات و کالایی که در اختیار مردم قرار می‌گیرد حتماً باید رقابت‌پذیر باشد و تا در یک بازار رقابتی رضایت مشتری را جلب کند.

خبرگزاری صنایع باید محصولات داخلی خوب را که قابلیت رقابت‌پذیری دارند به مردم معرفی کند.

 

*** نقش خبرگزاری صنایع درحمایت از کالاهای تولید داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران در پایان با اشاره به نقش خبرگزاری صنایع در توسعه فرهنگ صنعتی، اظهار داشت:

در سال‌های اخیر محصولات از طریق فضای مجازی به مردم معرفی می‌شود که بسیاری از این اطلاع‌رسانی‌ها واقعیت ندارد و آن کالا از کیفیت لازم برخوردار نیست.

اما در حال حاضر محصولات خوب و قوی داریم که خبرگزاری صنایع می‌تواند با معرفی کارآفرینان و صنایع برتر و همچنین معرفی کالاهایی که رقابت‌پذیری آن‌ها در بازارهای جهانی ثبت و تأییدشده نقش مهمی را ایفا کند.

 به‌طوری‌که این تأثیرگذاری اثراتش در بازار منطقه‌ای، بین‌المللی و صنعت کشور به‌طور محسوس نمایان خواهد شد که این امر می‌تواند فرهنگ مردم نسبت به استفاده از کالای داخلی را افزایش دهد.

 

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری مصاحبه اختصاصی خبرنگار خبرگزاری صنایع با رئیس سازمان ملی بهره‌وری را ملاحظه فرمائید:

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید